משפט ליברמן ייפתח היום: צפוי לכפור בהאשמות ולבקש זירוז הליכים

בית משפט השלום בירושלים יתחיל לדון בתיקו של שר החוץ לשעבר שמואשם במרמה ובהפרת אמונים בפרשת השגריר לשעבר בבלראוס. על פי כתב האישום, ליברמן ניסה לקדם את השגריר בבלארוס לשעבר, זאב בן אריה, בתמורה למידע שהעביר לו על חקירה שהתנהלה נגדו באותם ימים. משדר מיוחד החל מהשעה 13:50 בחדשות 10 ובנענע10

  • פורסם ב:
  • 16/02/2013 22:21
  • |
  • עודכן ב:
  • 17/02/2013 09:00
  • |
  • כתבים:
  • חדשות nana10

משפטו של שר החוץ לשעבר, אבידגור ליברמן, ייפתח היום (ראשון) בצהריים בבית משפט השלום בירושלים. ליברמן מואשם במרמה והפרת אמונים בפרשת השגריר. משדר מיוחד ובו סיקור פתיחת משפטו של ליברמן יועבר החל מהשעה 13:50 בערוץ 10 ובנענע10.

 

(01:05 דקות)

על פי כתב האישום, ליברמן ניסה לקדם את השגריר בבלארוס לשעבר ,זאב בן אריה, בתמורה למידע שהעביר לו על חקירה שהתנהל נגדו באותם ימים. שר החוץ לשעבר צפוי לכפור בהאשמות, ובית המשפט יקבע את המועדים להמשך הדיונים בכוונה לזרז את ההליך המשפטי.

 

תיקו המשפטי של שר החוץ לשעבר עובר דרך אוסטריה, מולדובה, רוסיה, קפריסין ומערב בתוכו טייקונים כמרטין שלאף ומיכאל צ'רנוי, ובתו של ליברמן, מיכל. אך הפשטות של התיק היא מורכבת - עד מפתח אחד קיבל שבץ, שני התאבד, שלישי מת, רביעי לא רוצה לבוא ובתווך עומד יועץ משפטי לממשלה יהודה ויינשטיין בשעתו המביכה ביותר, לאחר שפשוט לא הצליח או לא רצה להחליט.

 

המקרה כל כך מסובך, שהוא נגרר כבר 13 שנים. בפרקליטות ובמשטרה והפכו את ליברמן לאחד מהפוליטיקאים הנחקרים ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל.

 

לפני כמעט חודש החליטה הפרקליטות לסגור את תיק החקירה הגדול נגד שר החוץ. עם זאת, היא החליטה כי הוא יואשם בפרשת השגריר בבלארוס, בסעיפי מרמה הפרת אמונים.

 

מדובר בתיק מורכב ומסובך, מאחר שהוא כולל חברות ואנשי קש ברחבי העולם, עדים שמסרבים לסייע ונעלמים בכל פעם שנקבעת אתם פגישה, וליברמן עצמו שמכחיש קשר, גם כשחתימתו נמצאת על ניירות שלטענתו אין לו כל נגיעה אליהם.

 

"ליברמן לא צריך להמשיך בתפקיד שר החוץ"

 

סגן שר החוץ דני איילון אמר אתמול כי שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן אינו מתאים להיות שר החוץ גם בממשלה הבאה. "אם אחרי ארבע שנות כהונה זאת התוצאה, כדאי שילך לתיק האוצר", אמר איילון.

 

"אביגדור ליברמן לא זכה לאמון הקהילה הבין-לאומית ועל כן לא צריך להמשיך בתפקיד שר החוץ. תמכתי בו כי זה היה חלק מתפקידי", הסביר איילון במהלך אירוע שבת תרבות במועצה אזורית דרום השרון.

 

במהלך דבריו התייחס איילון גם להדחתו המפתיעה מרשימת ישראל ביתנו, לפני הבחירות שנערכו בחודש שעבר. "אני מנסה לחשוב על זה ולא מוצא לכך סיבה עניינית", אמר איילון בעוד ביקורת מרומזת על יו"ר המפלגה ליברמן.

 

בנוגע לפרשת השגריר בבלארוס, בה מואשם אביגדור ליברמן, אמר איילון כי הוא סבור שמינויו של זאב בן אריה לתפקיד השגריר בלטביה הוא מינוי ראוי. עם זאת הוא התייחס למינויים אחרים במשרד החוץ וטען כי ליברמן לחץ על מינויים מסויימים.