,

בעקבות הפיגוע בצרפת: אבטחה מוגברת סביב מוסדות יהודיים בארה"ב

מוסדות חינוך יהודיים בניו יורק, וושינגטון וסן פרנסיסקו נמצאים ביממה האחרונה תחת אבטחה מוגברת בשל החשש מפיגוע במתכונת דומה לזה שבוצע בטולוז שבצרפת. במשרד האמריקני להגנת המולדת אומרים שאין בידיהם התרעות ממוקדות ושלהערכתם, האירוע בצרפת היה בודד אך הם עדיין ממליצים להגביר את העירנות

פיגוע הירי בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בטולוז שבצרפת הוביל להגברת הכוננות גם במוסדות חינוך יהודיים אחרים בעולם. במספר ערים גדולות בארצות הברית מורגשת נוכחות משטרתית סביב מוסדות חינוך יהודיים. עם זאת, במשרד האמריקני להגנת המולדת מעריכים כי המתקפה בצרפת הייתה אירוע בודד שלא צריך להשפיע על ארצות הברית.

 

הנוכחות המוגברת מורגשת בניו יורק, בוושינגטון ובסן פרנסיסקו. כך לדוגמה, בניו יורק זוהו 20 מרכזים יהודיים שסביבם המשטרה מפטרלת ושולחת יחידות מיוחדות. עם זאת, המשרד האמריקני להגנת המולדת הודיע שאין לו שום התרעה ספציפית על פיגוע נגד מטרות יהודיות. במשרד הודיעו שהם עוקבים אחר הנעשה בצרפת ושהם בקשר עם השלטונות הצרפתיים אבל להערכתם מדובר באירוע שמבודד לצרפת ולא צריך להשפיע בארצות הברית.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

למרות כל זאת, המשרד להגנת המולדת קורא לנקוט עירנות. גם בנציבויות הרשמיות של ישראל מורגשת עירנות וכוננות מוגברת שיש בשבועות האחרונים מאז הפיגועים בתאילנד ובהודו.

 

בינתיים בצרפת דווח כי שלושת החיילים הניאו נאצים שנחשדו במעורבות בפיגוע נוקו מהחשדות נגדם. השלושה סולקו לפני כשנה מהצבא לאחר שעסקו בפעילות ניאו נאצית. החיילים נחשדו כי הם האחראים לפיגוע הירי בו נהרגו ארבעה בני אדם ולתקריות הירי בשבוע האחרון בהן נרצחו שלושה חיילים צרפתים בני מיעוטים.