,

ברשויות המקומיות מאיימים: שביתת ענק מיום שני

ברשויות המקומיות מאיימים שאם לא יגיעו לפשרה עם משרד האוצר בסוגיות כספיות שונות, יפתחו בתוך ארבעה ימים בשביתה כוללת. בין השובתות נמצאות גם 15 הערים הגדולות. בסוף השבוע ינסו נציגי הצדדים להגיע לעמק השווה ולמנוע את ההשבתה

(1:44 דקות)

האם אנחנו בפתחה של שביתת ענק? הרשויות המקומיות מאיימות לפתוח כבר ביום שני הקרוב בשביתה כללית בעקבות סכסוך בינן למשרד האוצר בנושאים כספיים שונים. במהלך הימים הקרובים ינסו במשרד האוצר להגיע עם הרשויות לפיתרון ולמנוע את השביתה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

עם זאת, אם לא תושג פשרה במהלך סוף השבוע, חיי כולנו צפויים להיות קצת פחות נוחים. במסגרת השביתה המתוכננת לא תפונה אשפה מבתים ומרחובות, לא יונפקו דוחות על ידי פקחים, במערכת החינוך לא יפעלו מאבטחים, בגני הילדים לא יעבדו הסייעות, השירותים הווטרינאריים שבאמצעותם הרשויות מפקחות על איכות המזון לא יפעלו, לא תהיה קבלת קהל על ידי העובדים הסוציאליים בעיריות, גם הפעילויות במתנ"סים תופסק. בניגוד לפעמים קודמות, השביתה הפעם עתידה לכלול גם את 15 הערים הגדולות, בהן ירושלים, תל אביב וחיפה.

 

על מה מוחים ברשויות? בין השאר קיימת מחלוקת בין האוצר לרשויות על קבלת תרומות מאנשי עסקים. מחלוקת אחרת נוגעת לחלוקת כספי מפעל הפיס בין הרשויות המקומיות - המשתמשות בהן למימון מוסדות חינוך - לבין המדינה. במידה והמגעים בין הצצדים לא יבשילו לכדי פשרה, נראה כי לא ניתן יהיה למנוע את השביתה. למרות שבית הדין לעבודה אסר השבוע על ההסתדרות להשבית את המשק במחאה על תנאי העסקת עובדי הקבלן, במקרה זה מדובר בשביתה שיוזמים המעסיקים ולא העובדים, ולכן קשה יותר לפסול אותה.