הודעת תמיכה של עיריית בית שמש בחייל היורה, צילום מסך

רשות מקומית מארגנת הפגנת תמיכה בחייל היורה - ומפרסמת את פרטיו בניגוד לחוק

בעיריית בית שמש פרסמו את פרטיו של החייל - שמו ותמונתו - בניגוד לחוק, והודיעו על הפגנת תמיכה נוספת בחייל, אחת מני רבות שמתקיימות בימים אלה ברחבי הארץ

סערת החייל היורה מהפיגוע בחברון ממשיכה. בעיריית בית שמש הביעו תמיכה בחייל ובמעשיו ומארגנים הפגנת תמיכה למענו. בעיריה פרסמו את פרטיו של החייל, בניגוד לחוק, והודיעו היום (שלישי) כי ההפגנה תתקיים ב-18:00 בצומת ביג.

 

אמו של החייל שלחה אתמול מכתב לשר הביטחון משה יעלון, בו היא קוראת לו לשחרר אותו מיידית. "אני היא האמא של הילד שכל חייו הבוגרים הקדיש עצמו למטרה - פטריוט, אוהב הארץ שחלם לשרת את המדינה, אבל מצא עצמו נבגד על ידי המערכת", כתבה האם.

 

לכתבות נוספות

>> תיעוד חדש מהתקרית בחברון: האווירה הרגועה לפני הירי

עימות בין בנימין נתניהו לנפתלי בנט: "אל תטיף לי מוסר"

 

 

עוד הוסיפה כי "אני האמא של הילד בן ה-19 שעומד בודד מול הדרג המדיני והצבאי ולא יכול לו". בתוך כך, אמרו גורמים בצה"ל לחדשות 10 כי ההרגשה בצבא היא ש"הדרג הפוליטי שולח אותם לקרב ללא גיבוי". הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, אמנם זוכה לתמיכתם הפומבית של שר הביטחון משה יעלון והנשיא ראובן ריבלין, אך מלבדם, טוענים בצה"ל כי הדרג הפוליטי מפקיר את הצבא לרחוב, לטוקבקיסטים ופוליטקיאים מהימין שעושים קמפיין על ראשו של הצבא.

 

במקביל, החייל ממשיך לקבל גיבוי והבעות תמיכה מישראלים רבים ברשתות החברתיות. עשרות גולשים ופעילים פוליטיים דאגו להעלות לרשת סרטונים בהם נראים קצינים הקוראים לשחרור החייל וארגנו יותר מעשר הפגנות במספר ערים ברחבי הארץ.