,

תיעוד: תומכי אסד תוקפים שגרירויות בעקבות החלטת הליגה הערבית

הנשיא הסורי אינו נלחץ מהחלטת הליגה הערבית להשעות את מדינתו מהארגון. תומכיו צרו על שגרירויות קטאר, ערב הסעודית וטורקיה ונציגו גינה בחריפות את ההחלטה. "המדינות שניסחו את ההחלטה ישלמו על כך"

(3:28 דקות)

 החלטת הליגה הערבית להשהות את סוריה מהארגון לא הרשימה את הנשיא בשאר אסד וכוחותיו שהיום (ראשון) הגבירו את הדיכוי האלים של המפגינים. אל כוחות הצבא שהרגו אזרחים הצטרפו היום גם מיליציות, אזרחיות לכאורה, שירו אש חיה לעבר המפגינים.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 » 

 

תומכי אסד הגיבו היום למהלך של מדינות הליגה הערבית ותקפו את השגרירויות של קטאר, ערב הסעודית וטורקיה, שהובילו את ההחלטה להשהות את סוריה. התומכים אמרו כי זו מזימה נערבית גד מדינתם וכי "הם עם אסד לנצח". טורקיה כבר פינתה את הצוות הדיפלומטי שלה ואת משפחותיהם.

 

נציגו של בליגה הערבית הבטיח נקמה במדינות הנוטשות ואמר כי הם דוחים את ההחלטה שנתקבלה. "לא אכפת לנו מהחלטה זו. אלה שנסיחו אותה ישלמו על כך". עוד הוסיף הנציג כי החלטת הליגה הערבית אינה שווה את הדיו עימו נכתבה. 

ההערכות הן כי הנשיא אסד לא רק שלא מתכוון לסגת מהדיכוי האלים, אלא מחליף הילוך ונכנס במתנגדי משטרו חזק הרבה יותר. ישנה הבנה כי סוריה עומדת בפני כניסה לעוד מעגל אלים,קשה ומדמם. התבטאות מעניינת שהתפרסמה היום היא של דודו של הנשיא, ריפעת אסד, מי שהיה אמור לקבל את הנשיאות במקום בשאר. ריפעת אמר כי הוא אוהב את אחיינו, אך לטובת הציבור העלוואי עליו למסור את השלטון. "תנו לסונים את השלטון אם אתם חפצי חיים", אמר הדוד.

 

אמש החליטה מועצת הליגה הערבית להשעות את סוריה מהארגון לאחר שזו לא עמדה בהתחייבויותה מההסכם שנחתם לפני כשבוע וחצי. בנוסף קראה מועצת הליגה לכל המדינות החברות בארגון להשיב את שגריריהן מסוריה. בישיבת חירום שהתקיימה בקהיר, איימה המועצה להכיר במועצת העם הסורית, המאגדת את קבוצות האופוזיציה הסוריות, כנציגה הלגיטימית של המדינה.