,

אבו-מאזן: "חטיפת שליט היתה דבר טוב"

בראיון לטלוויזיה המצרית הציג יו"ר הרשות התבטאות יוצאת דופן והבהיר כי הוא ראה את החזקתו בשבי של גלעד שליט על ידי חמאס כדבר חיובי. לדבריו, הובטח לו שישוחררו מהכלא עוד 550 אסירים במעמדם של אסירי חמאס שכבר שוחררו

(1:41 דקות)

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, יוצא בהתבטאות יוצאת דופן בראיון ראשון לאחר עסקת שליט, שהיתה מכה אדירה עבורו. בראיון לטלוויזה המצרית אמר אבו מאזן כי חטיפת שליט היתה דבר טוב.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

 

המראיינת הציגה בפני יו"ר הרשות שאלה על העסקה. "אתה לא חושב שההתנגדות היא זו שהצליחה להביא לשחרור אלף אסירים? משא ומתן חייב להיות מלווה בכוח מסוים, משא ומתן לא יצליח בלי התנגדות. ראינו את זה בניסיונות קודמים של עמים, כמו אירלנד ועוד ארצות שונות", אמרה המראיינת.

 

אבו מאזן ענה לי כי "המצב אצלנו שונה. אנחנו לא יכולים לנהל מאבק צבאי. חמאס חטף או אסר חייל והצליח להחזיקו בו למשך חמש שנים וזה דבר טוב". בראיון ציין עוד יו"ר הרשות כי הבטיחו לו עוד 550 אסירים בשווי ובעוצמה של אסירי חמאס ששוחררו.

"לא ננוח עד שכל האסירים ישוחררו ויחזרו לביתם"

לאחר עסקת שליט השתתף אבו מאזן בטקס ברמאללה בו נכחו גם אסירים ששוחררו במסגרת העסקה. "לא ננוח עד שנשחרר את כל בנינו ובנותינו מהשבי הישראלי", הבטיח אבו מאזן אז לקהל הנרגש.

 

יו"ר הרשות הדגיש כי סוגיית האסירים תעמוד במרכז המשא ומתן עם ישראל, לצד נושאים כמו ירושלים, הפליטים ובעיית המים, כחלק מהסדר הקבע. "נדבר על האסירים כי אנחנו יודעים מהם הסבל והקשיים שעומדים בפני מי שיושב בכלא ובני משפחותיהם", ציין אבו מאזן.  

 

בטקס נטלו חלק בכירים מתנועת הפתח וכן משלחת מיוחדת שהגיעה מאיחוד האמירויות הערביות. הוא הוסיף כי סוגיית האסירים היא חשובה מאד לעם הפלסטיני וכי ישנם עוד כ-5,000 פלסטינים המוחזקים בישראל. לדבריו, בכוונתו לדאוג לשחרורם של מרואן ברגותי ואחמד סעדאת, אשר ישראל לא הסכימה שהם יכללו בעסקת שליט.