,

איום החרם עבד? תנובה יוצאת במבצע רחב היקף

הסטודנטים באגודות איימו על ענקית החלב כי יפסיקו לרכוש את מוצריה, וזו מיהרה לצאת במבצע של 50% הנחה על המוצר השני במגוון רחב. בין היתר יכללו בהוזלות גבינה לבנה, צהובה ושוקו בשקית. מהחברה מכחישים קשר לחרם ואומרים כי המבצע תוכנן מזה זמן רב

(2:19 דקות)

חברת תנובה תצא בשבוע הבא הבא במבצע גדול, כאשר ברקע עומד האיום של 14 אגודות סטודנטים ברחבי הארץ לפתוח בחרם על מוצרי החברה. במבצע שיכלול הנחה של 50% על המוצר השני ישתתפו גבינה תנובה 'עמק' במדף, יופלה פרי, יופלה, דיאט, שוקו בשקית, גבינה לבנה 'פיראוס' במדף ומעדנים נוספים.

 

זאת לאחר שהחברה כבר הודיעה כי תגדיל את אריזות מוצריה ללא תוספת תשלום בשבועות הקרובים. בתנובה מכחישים כי לשני המבצעים יש קשר לאיומים של הסטודנטים שלא לרכוש את מוצרי החברה, אלא שהם תוכננו מראש. שבועות. "תנובה תכננה מבצעים לתקופה הקרובה. תנובה תעשה יותר ותיתן יותר למען צרכניה", הם מסרו.

 

רן לבנה, יושב ראש אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, שייזמה את החרם, אמר בתגובה: "תנובה לא תרוויח 500 מיליון אלא 200 מיליון בסוף השנה כי הם לא יקטינו את המכירות שלהם או יוזילו את המכירות שלהם. אף עובד שלהם לא יפגע".  

מוקדם יותר היום התפתח מאבק חדש, הפעם בין הסטודנטים לשר התעשייה ומהסחר, שלום שמחון. שמחון אמר כי חרם אינו הדרך הנכונה לפעול והבטיח להגביר את התחרות בענף המזון לטובת הצרכן. "שוק המזון בישראל אין בו כמעט רגולציה. הממשלה כמעט לא מפקחת עליו", הוסיף השר.

 

מנגד, הסטודנטים אמרו כי התבטאותו של השר מעידה על הנתק שלו מהציבור בעת המחאה על יוקר המחיה. לדבריהם, שמחון נכשל בתפקידו כשר התעשייה והמסחר.