מלניה טראמפ: מדוגמנות בסלובניה לבית הלבן?

בקרב הרפובליקנים, הולך ומתחזק מעמדו של דונלד טראמפ, לאחר הודעת התמיכה של מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי. אשתו מלאניה, דוגמנית העבר מסלובניה, מתחילה לדמיין איך ייראו חייה, אולי כ"גברת הראשונה" - ובמקביל מתברר שהיא גם רחוקה מהסטיגמה של "יפהפיה וטיפשה" שרבים נהנו להדביק לה

עד לאחרונה, היא השתדלה שלא להתבלט בקמפיין של בעלה. אבל עכשיו כשדונלד טראמפ הסיק כי הוא כנראה המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית, הוא מציג לאמריקנים את אשתו מלניה, מי שנחשבת לאחת הנשים היפות בעולם, כדי שיתרגלו לזו שיכולה בהחלט להיות הגברת הראשונה שלהם.

 

היא נולדה בסלובניה, בתקופה שזו היתה חלק מיוגוסלביה, בת לאיש מכירות ולאם שעסקה באופנה, וכבר בגיל צעיר, החלה לדגמן. את החשיפה הבינלאומית שלה קיבלה כשהגיעה למילאנו, ומשם, הדרך לניו יורק היתה קצרה.

 

את דונלד, המבוגר ממנה ב-24 שנים, הכירה במסיבה בפאלם פיץ׳ בפלורידה. "הוא היה ידוע כרודף שמלות", סיפרה, "אבל היתה בינינו כימיה נהדרת מאז".

 

אצל דונלד זהו כבר סבב הנישואים השלישי. השניים הקודמים, התפוצצו, איך לא, ברעש גדול. שנה לאחר החתונה, נולד בנם ברון, היום בן 9, שהוא גם ילדו החמישי של טראמפ.

 

ב-2011 סיפרה מלאניה בראיון כי לקחה את בנה לסופרמרקט, כדי שיראה איך חיים אנשים רגילים. אבל ביום-יום, היא חיה בפנטהאוז עוצר נשימה, המשתרע על פני שלוש הקומות העליונות של מגדלי טראמפ במנהטן, ושמחירו נאמד בכמאה מיליון דולרים.

 

התקשורת הליבראלית, התייחסה לא אחת למלניה היפהפיה בזלזול מופגן, אבל מלניה, אומרים מי שמכירים אותה, רחוקה מהסטיגמה של יפהפיה טיפשה. היא הקימה עסק של תכשיטי אופנה המשווקים באחד מערוצי הקניות, ובאחרונה היא מוצאת את עצמה, יותר ויותר, מייעצת לבעלה בקמפיין.

 

עבור תכניות הסאטירה כאן, כסאטרדיי נייט לייב, מספקים בני הזוג טראמפ לא מעט חומרים, במיוחד לנוכח האמירות המעליבות של דונלד על נשים. אם טראמפ ינצח בבחירות, מלניה לא תהיה אשת הנשיא הראשונה שלא נולדה כאמריקנית, היא תהיה השנייה - אבל לבטח היא תהיה הגברת הראשונה שהצטלמה כפי שהצטלמה, על שער מגזין לגברים.