,

ביקורת מבית על שביתת הרופאים: "אין אסטרטגיה. הציבור לא יודע על מה נאבקים"

שביתת הרופאים נמשכת אך בימים האחרונים נשמעת ביקורת על התנהלות ראשי ההסתדרות הרפואית. בין הטענות שעלו: אין חשיבה לטווח ארוך וקמפיין המאבק מנוהל מתחושות בטן ללא סיוע של חברה חיצונית. בינתיים, בהסתדרות הרפואית יודעים שללא תמיכת הציבור סיכויי הצלחת המאבק נמוכים

(1:53 דקות)

גם היום (שני) שבתו הרופאים ובתי החולים עבדו במתכונת שבת כשניתוחים מתוכננים מראש לא התקיימו ומרפאות החוץ לא קיבלו מטופלים. עם זאת, בימים האחרונים נשמעת ביקורת מבית על התנהלות ראשי ההסתדרות הרפואית במהלך ימי השביתה.

 

נשמעות טענות על הדרך של השביתה - השבתת הפעילות במקומות שונים ללא חוקיות - ועל העובדה שאין אסטרטגיה וחשיבה לטווח ארוך והסברה מספיקה - הציבור לא יודע על מה השביתה. המבקרים טוענים כי כל המאבק נעשה מתחושות בטן של הרופאים מבלי להיוועץ בחברת ייעוץ חיצונית. להסתדרות הרפואית ברור שהם זקוקים לתמיכת הציבור ובאיזשהו שלב לציבור יימאס ממחאות הרופאים ואז הסיכוי של המאבק להצליח פוחת בצורה משמעותית.

 

הצטרפות לחדשות 10 בפייסבוק »

  

במקביל, למרות הידיעות כי המשא ומתן בין הצדדים לא מתקדם והפערים לא ניתנים לגישור - בפועל הידיעות הללו לא מדויקות. ישנה התקדמות מאוד גדולה בעניין שכר השעה ומענקים שיינתנו לרופאים שעוברים לפריפריה. בנושאים אלו הפערים ניתנים לגישור אולם הבעיה הקשה היא ההסכמה על עניין התקנים ויש האומרים שעד שראש הממשלה לא יצטרף למשא ומתן - השביתה לא תסתיים.

 

מחר יושבתו חדרי הניתוח ויבוצעו רק ניתוחי חירום וניתוחים אונקולוגיים. ביום רביעי תהיה שביתה של קופות החולים במחוזות דן, פתח תקווה וחיפה וביום חמישי ישבתו שוב חדרי הניתוח.

 

למרות ששומעים שהמשא ומתן בין הצדדים לא מתקדם והפערים לא ניתנים לגישור - .