ארדן: "גם את בן לאדן לא תפסו בלילה אחד"

השר לביטחון הפנים התארח ב"מגזין" והתייחס לביקורות שנשמעו כלפי כוחות הביטחון בשל התארכות החיפושים אחר המחבל נשאת מלחם. "תוך שבוע הם איתרו אדם שנהג באופן מתוחכם, צריך לברך אותם", טען השר. מאוחר יותר האריך ביהמ"ש את מעצרם של חמישה תושבי ערערה, החשודים כי סייעו למחבל מאז הפיגוע בשבוע שעבר

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, התארח הערב (שבת) ב"מגזין עם אושרת קוטלר" והתייחס לביקורות העולות כלפי מערכת הביטחון בשל התארכות החיפושים אחר נשאת מלחם, המחבל שביצע את פיגוע הירי בשבוע שעבר בתל אביב.

 

לדבריו, הכוחות פעלו בצורה טובה והזמן שנדרש ללכוד את המחבל נבע מהתנהלותו המתוחכמת. "דפוס ההתנהגות של המחבל היה די מתוחכם - לא מישהו שבא לבצע פיגוע, להזיק כמה שהוא יכול ולסיים את חייו כפי שאנו רגילים בגל הטרור האחרון", אמר ארדן.

 

"אני חושב שהציבור מבין שגם ארצות הברית לא תפסה את בן לאדן בלילה אחד", הוסיף השר, "תוך שבוע איתרו אדם שנהג באופן מאוד מתוחכם ולא הקל על החקירה. בסופו של דבר הצליחו לחסל אותו, ואנחנו צריכים להיות מרוצים ולברך את כוחות הביטחון שפעלו בצורה מאוד מקצועית".

 

ארדן הבהיר כי החקירה רחוקה מסיומה. "בדקות אלה נעשות עוד פעלות חקירה שתשמעו עליהן בימים הקרובים. יש כמה מסייעים. אבא שלו עדיין עצור ועדיין חשוד בדברים מסוימים, הוא כנראה ידע יותר ממה שהוא מסר למשטרה בתחילת הדרך. נמשיך בחקירה עד שנשים ידינו על כל מי שסייע למחבל", הוא אמר לחדשות 10.

 

השר לביטחון הפנים גם הפנה אצבע מאשימה כלפי חברי הכנסת הערבים, שלדבריו לא גינו בצורה עצמתית מספיק את הפיגוע. בנוסף הוא אמר שהעובדה שראש הממשלה התייחס למתרחש בכל המגזר לאחר הפיגוע אינה אומרת כי הוא מכליל את הציבור הערבי.

 

"אני לא חושב שראש הממשלה הכתים מגזר שלם, עובדתית הוא אישר תכנית סיוע גדולה מאוד למגזר", אמר ארדן, "צריך לזכור שלא שמענו הרבה מאוד גינויים מן המנהיגות של הציבור הערבי בישראל. גם אלה שכן גינו הם צבועים, מצד אחד הם יודעים מה לומר מיד לאחר הפיגועים, אך שהמשטרה מגיע לאותם מקומות ונתקלת בהתנגדות, המנהיגות לא מגבה את המשטרה".

 

 

תמונות מדירת המסתור של המחבל שחוסל
 

תמונות מדירת המסתור של המחבל שחוסל(ללא קרדיט)

הוארך מעצרם של חמישה חשודים בסיוע למחבל

בשעות הערב האריך בית משפט השלום בחיפה בשלושה ימים את מעצרם של ארבעה תושבי ערערה בחשד כי סייעו למלחם להסתתר לאחר פיגוע הירי בתל אביב. מעצרו של חשוד נוסף המתגורר באזור הוארך ביומיים. החמישה חשודים בסיוע לרצח, קשירת קשר לביצוע פיגוע ובהתארגנות בלתי מותרת. מחר יובא לדיון בהארכת מעצרו גם מוחמד מלחם, אביו של המחבל. עורך דינו, נחמי פיינבלט, אמר הערב לחדשות 10 כי הוא מעריך שהאב ישתחרר בתום הדיון.

 

לחדשות 10 נודע הערב כי המשטרה חושדת שלפחות שניים מהם מכרו למלחם סיגריות ומצרכים בשבוע החולף. במקביל, סנגוריהם של חלק מהחשודים טוענים כי מרשיהם נעצרו רק כי העבירו למערכת הביטחון מידע בנוגע למחבל.