,

הרופאים לא מרוצים מהתוכנית שאושרה: "צריך עוד 1,000 מיטות השנה. התוספת היא טיפה בים"

הממשלה אישרה תוספת של 960 מיטות ו-160 תקנים לרופאים אולם במערכת הבריאות רואים במהלך בגדר נתינת אקמול לחולה סרטן. הרופאים אומרים שכדי למנוע את מצוקת האשפוז גם בשנה הבאה יש להוסיף כעת 1,000 מיטות למחלקות ותקנים נוספים לרופאים

(1:30 דקות)

במערכת הבריאות רואים את התוכנית לחיזוק מערכת הבריאות שאושרה היום (ראשון) בממשלה בגדר נתינת אקמול לחולה סרטן. למרות הכרזתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי "הכוח של החברה נמדד לא רק בחוסנה הביטחוני והכלכלי של המדינה אלא גם בדרך שמטפלים בקשיש, בחלש ובחולה", אומר ד"ר יצחק ברלוביץ, מנהל בית החולים וולפסון, שהתוספת היא חשובה ומשמעותית אולם היא חלקית לעומת הצרכים והגידול באוכלוסייה.

 

מטרת התוכנית שאושרה היא להפחית את העומס בבתי החולים, להרחיב את שירותי הבריאות ולשפר את השירות הרפואי המונע בקהילה, תוך מתן עדיפות לבתי החולים בפריפריה. בין השאר כוללת התוכנית הוספה של כ-960 מיטות אשפוז, בשש השנים הקרובות. תוספת המיטות האמורה תתבצע לצד הוספת 300 מיטות עם הקמת בית החולים החדש באשדוד, כך שסך תוספת המיטות הכולל יעמוד על 1260 מיטות. עוד יתווספו 160 תקני כוח אדם עבור רופאים בבתי החולים בשנתיים הקרובות, תוך מתן עדיפות לפריפריה.

 

הרופאים רואים במהלך שעלותו חצי מיליארד שקלים - מהלך לא מספק. "צריך להוסיף 1,000 מיטות השנה, אחרת גם בשנה הבאה החולים יסבלו. צריך להוסיף 100 מיטות בטיפול נמרץ. יש צורך מיידי להוסיף תקנים לרופאים, 160 תקנים זה טיפה בים", אמר יושב ראש ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן. גם ד"ר ברלוביץ, מי שהיה המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, חושב שצריך לתת עוד משאבים למערכת כדי שהיא "תעלה על דרך המלך".