,

באש"ף זועמים: אל-ג'זירה עושה לנו מה שעשתה לערפאת

יאסר עבד רבו תקף את פרסום המסמכים ברשת הקטארית, וטוען כי מדובר בניסיון להשחיר את ההנהגה הפלסטינית, כמו שנעשה בעבר עם ערפאת. הוא טען כי לא ביקשו מהם תגובה וקרא להקים ועדת חקירה לבחינת המסמכים

(3:17 דקות)

אש"ף נגד אל-ג'זירה: במסיבת עיתונאים שכינס היום (שני) מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, יאסר עבד רבו, הוא אומר כי הדלפת המסמכים שבה החלה הרשת היא ניסיון להטעות את דעת הקהל, ולהשחיר את פני ההנהגה הפלסטינית. 

 

עבד רבו טען כי ההחלטה לפרסם את המסמכים לא יכלה שלא להתקבל בדרגים הגבוהים ביותר בקטאר, שממנה משדרת רשת אל-ג'זירה, ו"הודה" לאמיר קטאר על מתן אור ירוק לקמפיין . לדבריו, "קמפיין זה לא יכול להיות אלא מדרג גבוה ביותר".

 

לדברי עבד רבו, הרשת עושה ליושב ראש הרשות הפלסטינית את מה שעשתה בעבר ליאסר ערפאת. "אל ג'זירה עשתה לאבו מאזן מה שעשתה לאבו עמאר (ערפאת), כאילו הוא מוכר את המולדת. היא עשתה הכל כדי להשחיר את המדיניות". 

 

עבד רבו טען גם כי הרשת לא נתנה לרשות הפלסטינית זמן להכין תגובה מול חשיפת המסמכים והמפות: "הם התכוננו לכך חודשיים. הם ערכו תחקירים ואיש מהם לא אמר לנו כי יש מפות ומסמכים. איש לא הכין אותנו או ביקש תגובה".

 

הוא קרא להקים ועדת חקירה שתבדוק את המסמכים. "אני פונה בשם ההנהגה הפלסטינית למכוני המחקר הפלסטינים העצמאיים לבחון באופן עצמאי את המסמכים כדי לבדוק את מהימנותם. אנו רוצים ועדה שנהיה בטוחים במקצועיות ובנטרליות שלה", אמר.