,

תעלומה ב"אסף הרופא": 2 תינוקות וילדה מתו תוך יממה

תינוק כבן ארבעה חודשים הגיע אל בית החולים בלי רוח חיים, תינוקת בת שלושה חודשים מתה לאחר שהתמוטטה בקופת חולים וילדה בת שש מתה בחדר המיון לאחר שסבלה מחום. משרד הבריאות בודק את המקרים, אך הודיע כי לא נראה שיש קשר ביניהם

(22 שניות)

משרד הבריאות פתח היום (שני) בבדיקה בעקבות שלושה מקרי מוות של ילדים ביממה האחרונה בבית החולים אסף הרופא שבצריפין. תינוק כבן ארבעה חודשים הגיע אל בית החולים בלי רוח חיים, תינוקת בת שלושה חודשים מתה לאחר שהתמוטטה בקופת חולים וילדה בת שש מתה בחדר המיון לאחר שסבלה ממחלת חום. במשרד הבריאות בודקים את המקרים, אך הודיעו כי לא נראה שיש קשר ביניהם.

 

כזכור, בשבוע שעבר מת נער בן 15 מקיסריה בבית החולים הלל יפה בחדרה לאחר שאובחן כחולה בשפעת עונתית. הנער הגיע למיון ילדים ביום ראשון האחרון עקב תלונות על קשיי נשימה, חום גבוה וכאבים בחזה. הוא אושפז במחלקת הילדים וקיבל טיפול אינטנסיבי.

 

לנער לא היו מחלות רקע ובבדיקות שנעשו נשללה האפשרות שנבדק בשפעת חזירים. למרות כל הטיפולים שקיבל, המשיך מצבו של הנער להידרדר ובהמשך הועבר ליחידה לטיפול נמרץ. הצוות ניסה להצילו אך מערכות גופו קרסו והרופאים נאלצו קלבוע את מותו. הודעה נמסרה למשרד הבריאות.

 

"למרות שמדובר בנער ללא מחלות רקע קודמות, התפתח מהלך מחלה סוער במיוחד של שפעת עונתית. הוא טופל בכל האמצעים העומדים לרשותנו. לצערנו, למרות המאמצים הניכרים, השיפור המיוחל לא הגיע והנער נפטר", אמרו ד"ר עדי קליין, מנהלת מחלקת הילדים, שטיפלה בילד עם הגעתו, וד"ר מוני ליטמנוביץ, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי.