,

מעטפות חשודות התקבלו בשגרירויות ארה"ב, ספרד ושבדיה

במעטפות, שהובאו לשגרירויות בתל אביב על ידי שליחים, נמצאו חומר חשוד ואיומים. אחת העובדות בשגרירות ארה"ב חשה ברע. המשטרה פתחה בחקירה והעבירה את החומר החשוד לבדיקה

(16 שניות)

בהלה בשגרירויות הזרות בתל אביב: בבנייני השגרירויות של ארצות הברית, שבדיה וספרד התקבלו היום אחרי הצהריים (שלישי) מעטפות חשודות ובהן אבקה לבנה לא מזוהה, שהקפיצו את כוחות הביטחון וההצלה.

 

המעטפות הגיעו לשלוש השגרירויות באמצעות שליחים. לאחר שהמעטפות נפתחו, השגרירויות מיהרו להזעיק את המשטרה והמשרדים שבהם התקבלו המעטפות פונו ונסגרו.

 

קצין במשטרת מחוז תל אביב סיפר כי מעבר לחומר החשוד נמצאו במעטפות גם איומים ונאצות שכוונו נגד ישראל וממשלתה. בין היתר נכתב במכתבים כי יש "להשמיד את ישראל" וצוירו עליהם צלבי קרס.

מחקירה ראשונית של המשטרה ושירותי כיבוי האש עולה כי לא מדובר בחומר מסוכן, אך הוא הועבר לבדיקת מעבדה כדי להגיע לזיהויו הסופי ולברר מהיכן הגיעו המעטפות. עם זאת, אחת מעובדות השגרירות האמריקנית שהייתה במגע עם המעטפה לא חשה בטוב והיא הועברו לטיפול רפואי.

 

לפני למעלה משבוע מקרה דומה התרחש בסניף של בזק בין-לאומי בפתח תקווה. במעטפה שהגיעה מאירלנד התגלתה אבקה חשודה וכמה מהעובדים סבלו מגירודים לאחר שזו התפזרה באוויר. החומר הועבר לבדיקת מעבדה.