גורמים פלסטינים חוששים: "את פיגועי הדקירה יחליפו פיגועי הירי"

בעקבות הפיגועים ביממה האחרונה, הביעו גורמים פלסטינים דאגה מהסלמת המצב. יו"ר הרשות אבו מאזן הנחה למנגנוני הביטחון הפלסטינים לתגבר את הכוחות באזור חברון. בינתיים לא יוטל סגר על השטחים ולא יהיה שינוי בהליך קבלת היתרי עבודה

המחבל שביצע היום (חמישי) את פיגוע הדקירה בתל אביב, שבו נרצחו שני בני אדם ואדם נוסף נפצע בינוני, עבד עם היתר במסעדה סמוכה למקום הפיגוע.

 

בעקבות כך, המשטרה עכבה בעלי מסעדות שהמחבל ואחיו הועסקו בהם. בשב"כ ובמשטרה מבהירים הערב כי המחבל שביצע את הפיגוע במרכז פנרמה שבתל אביב שהוא לא עבד במסעדת פינת השלושה שבמרכז אלא במסעדה סמוכה.

 

עוד עולה מחקירה כי חלק מבעלי המסעדה שהו בבית הכנסת שבבניין במהלך הפיגוע.  בשב"כ מוסיפים לחקור אותו ומנסים לברר מדוע החליט לבצע פיגוע לאחר שקיבל אישור עבודה.

 

3 נרצחו ו-5 פצועים בפיגועי ירי ודריסה בגוש עציון

 

בדרך לתפילה, בחזרה הביתה: 5 נרצחו בפיגועים בתוך שעתיים

 

העובדה שהמחבל קיבל את היתר העבודה השבוע, לא צפויה להשפיע על האופן שבו ניתנים היתרי עבודה לאנשים נוספים. בנוסף, אין כוונה להטיל סגל על השטחים והשב"כ מתכוון לבדוק את ההליך שבו המחבל קיבל את אישור העבודה.

 

גורמים פלסטינים הביעו חשש כבד שאת פיגועי הדקירה יחליפו פיגועי הירי ויו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הורה למנגנוני הביטחון הפלסטינים לתגבר את כוחותיהם באזור חברון. בכירים ישראלים אישרו את הדברים ואמרו כי "אבו מאזן פועל במטרה לרסן את האלימות באזור יהודה ושומרון". בד בבד, מתכננים בחמאס לקיים מחר יום זעם במטרה ללבות את היצרים.