הפשיטה על משרדי התנועה האסלאמית, אתמול, רויטרס

פרסום ראשון: המיליונים שמגלגלת התנועה האסלאמית בזכות ארגוני טרור

חוות הדעת המשפטיות והביטחוניות להוצאת התנועה מחוץ לחוק חושפות כי אנשיה קיבלו בין 50-60 מיליון שקלים מגורמי טרור כמו חמאס והאחים המוסלמים. רוב הכסף יועד לפעילות הלא חוקית שביצעה התנועה האסלאמית בהר הבית

באדיבות ארגוני הטרור. חוות הדעת המשפטיות והביטחוניות להוצאת הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מחוץ לחוק חושפות את סכומי העתק שמגלגלת התנועה.

 

לחדשות 10 נודע הערב (רביעי) לראשונה כי התנועה מקבלת מדי שנה בין 50-60 מיליון שקלים מארגוני הטרור חמאס והאחים המוסלמים. רוב הכסף הזה יועד לפעילות הלא חוקית שביצעה התנועה האסלאמית בהר הבית. הקשרים הפיננסיים ההדוקים הללו בין הפלג הצפוני לחמאס ולאחים המוסלמים היוו את ההכשר המשפטי להוצאת התנועה מחוץ לחוק.

 

התנועה הוצאה אתמול באופן רשמי מהחוק, לאחר ששר הביטחון משה יעלון חתם על צו המורה על הגדרתה כ"התאחדות בלתי מוכרת". מהלך זה הוא למעשה מימוש של החלטת הקבינט המדיני-ביטחוני מחודש אוקטובר האחרון נוכח גל הטרור הנוכחי.

 

ההחלטה התקבלה לאחר ששירות הביטחון הכללי הציג מידע מודיעיני למערכת המשפטית ולמערכת הביטחון על כך שהתנועה האסלאמית מלבה את גל הטרור הנוכחי בהסתה הטוענת כי ישראל משנה את הסטטווס קוו בהר הבית, וקוראת לפעולות התנגדות אלימות במסגד אל-אקצא.