,

פרסום ראשון: רופאים מזהירים מבדיקת MRI בביה"ח שניידר

מדוע רופאים עושים הכול כדי שלא לשלוח מטופלים לבדיקת MRI במכשיר של קופת חולים כללית המשרת את בתי החולים בילינסון ושניידר? התשובה הקצרה היא איכות הבדיקה והתשובה הארוכה יותר היא כנראה ניסיון לדחוס יותר בדיקות כדי למקסם את ההכנסות

(3:21 דקות)

עדויות של רופאים שהצטברו בידי "חדשות 10" חושפות הערב (שני) כי אחת מבדיקות ההדמיה החשובות ביותר, ה-MRI, מבוצעת בבית החולים שניידר ובלינסון לא במקצועיות ובאופן שעלול לפגוע בחולים.

"המכשיר בבית החולים שניידר הוא מיושן", מעיד ד"ר א', רדיולוג בכיר. "עושים בו בדיקות בצורה לא נכונה עקב רצון לעשות יותר בדיקות ולקצר את הבדיקות". הוא מציין כי בדיקת MRI מוח בילדים לוקחת בסביבות 40-45 דקות בממוצע. "בבית החולים שניידר היא לוקחת הרבה פחות זמן, יכול להיות אפילו חצי מהזמן. אי אפשר לתת אבחון נורמלי או תקין לילדים האלה".

לדבריו, "המנתחים לא רוצים לנתח על פי הבדיקות משניידר, כי הן לא בסטנדרט מספק. הבדיקה היא בחתכים מאד עבים, קשה להם לאמוד את התלת ממדיות של הממצא שהם הולכים לנתח".

עדות נוספת היא של אחד מהנוירוכירורגים ילדים הבכירים בישראל שאומר: "אני לא שולח אנשים שאני מכיר וחולים שלי לעשות MRI בשניידר. כרופא ותיק ומנוסה, איני יכול לנתח ולקחת אחריות על סמך הבדיקה". גם במכתב הפניה של הנויורוכירורג, ד"ר רוברטו שפיגלמן כותב הרופא כי רצוי שהבדיקה לא תיעשה בבית החולים בלינסון שכן בדיקות מהמכון הזה אינן עומדות בסטנדרטים המקובלים.

בתגובה נמסר משניידר ובלינסון: "מכשיר ה-MRI שודרג לפני מספר חודשים כולל התקנת תוכנות מתקדמות והוא עומד בתנאים המחמירים של האיכות המקובלים היום. אופן ביצוע הבדיקה נקבע מראש על ידי רופא מומחה בהתאם לצורך הרפואי של המטופל".