,

צפו: תמונות ראשונות מהתרסקות המטוס האתיופי בים התיכון

מצלמות האבטחה בשדה התעופה בביירות תיעדו בתמונות נדירות את הרגעים האחרונים של המטוס לפני שצלל לים ביחד עם 90 נוסעיו. בצילום נראה הבזק אור אדיר 3 דקות לאחר ההמראה - מה שמחזק את הסברה לפיה המטוס התפוצץ בשמיים

(2:21 דקות)

מצלמות האבטחה בשדה התעופה בבירות הצליחו לתעד הלילה (שני) את הרגעים האחרונים של מטוס חברת התעופה האתיופית דקות לפני שצלל אל מימי הים התיכון.

בסרטון שצולם בין השעה 2:30 ל-3:00 לפנות בוקר נראה המטוס כשהוא עולה לאוויר ושלוש דקות לאחר מכן נעלם בהבזק אדיר בשמיים. הבזק זה מחזק את דיווחי עדי הראייה לפיהם ככל הנראה התפוצץ המטוס בשמיים ולא על הקרקע טרם ההמראה.

באם אכן ארע פיצוץ הדבר יכול להעיד או על כשל באחד ממנועי המטוס, או על סופת ברקים שאולי פגעה בצורה בלתי הפיכה בכלי הטייס. ממשלת לבנון שללה לפי שעה אפשרות כי מדובר אולי בפיגוע טרור, אך כיוון זה יבדק אף הוא במסגרת החקירה שצפויה בנושא.

אחת ההערכות הראשוניות שהועלתה כסיבה להתרסקות היתה אפשרות כי הטייס לקה בתופעת "הורטיגו". במצב כזה השמיים נראים כים והים כשמיים ולכן הטייס עלול לצלול אל המים. ההבזק בתמונות מחליש אפשרות זו. כך או כך עומדים הצילומים לשמש כחומר כחומר קריטי בחקירת האסון האווירי שעוד תבוא.

היום לפנות בוקר הגיעו דיווחים לפיהם מטוס של חברה אתיופית שהמריא מביירות ועשה את דרכו אל אדיס אבבה התרסק במימי הים התיכון כשעל סיפונו 90 נוסעים. בתחילה דווח על כי הצליחו למצוא ניצולים, אולם מאוחר יותר תוקנו הדיווחים ולפי שעה עד כה לא נמצאו ניצולים וכ- 35 גופות נמשו מהים.