,

תימן שיגרה אלפי חיילים להילחם בבסיסי אל-קאעדה במדינה

הצבא התימני פועל מזה זמן למיגור פעילות הטרור בתחומי המדינה. גם האמריקנים מגבירים את מעורבותם במלחמה בפעילי הארגון ולפי הערכותיהם, על מנת להשיג תוצאות עליהם לשתף פעולה עם הצבא התימני, להכשיר כוחות ולתמוך בהם

(1:10 דקות)

לאחר ההסתבכות האמריקנית בעיראק ובאפגניסטן, האמריקנים מגבירים את מעורבותם במלחמה בקיצוניים אשר מתרכזים בתימן. הצבא התימני פועל מזה זמן למיגור פעילות הטרור בתחומי המדינה, אך נראה שלמרות מאמציהם הרבים, הדבר לא עולה בידם. לפי הערכות האמריקנים, על מנת להשיג תוצאות, עליהם לשתף פעולה עם הצבא התימני, להכשיר כוחות ולתמוך בהם.

היום שיגרה תימן אלפי חיילים לכל בסיסי אל-קאעדה בדרום ובמזרח המדינה. הלוחמה בפעילים אשר מגיעים מסעודיה, עיראק ואפגניסטן רחבת היקף ונראה ששבטי אל-קאעדה לא יניחו את נשקם בקלות. אם ימשך המצב הנוכחי, עלולה ארצות הברית למצוא את עצמה נגררת לעוד זירת ג'יהאד במזרח התיכון.

ביום ראשון הודיעו ארצות הברית ובריטניה על סגירת הנציגויות שלהן בצנעא "מסיבות ביטחוניות". על פי הודעת הבית הלבן: "אין בכוונתנו לסכן את חייהם של הדיפלומטים ועבדי השגרירות בבירה, צנעא". היום פורסם באתר השגרירות כי "פעילות מוצלחת" של כוחות הביטחון התימניים אפשרה לפתוח את המקום מחדש.