,

אושר: 65 מיליון שקלים מסל התרופות יועברו למימון טיפולי שיניים לילדים

במשאל טלפוני אישרו השרים את הקצאת התקציב מסל התרופות למימון הטיפולים שעד כה לא נכללו במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי. המשמעות: כל ילד עד גיל 18 יוכל לקבל טיפול שיניים ללא תשלום

(2:06 דקות)

שרי הממשלה אישרו אמש (שני) בהצבעה טלפונית את הצעתו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, להעביר 65 מיליון שקלים מתקציב התוספת לסל הבריאות על מנת לממן רפורמה בטיפולי השיניים לילדים בישראל - כך דווח ב"הארץ".

בהתאם לרפורמה החדשה, יהיה זכאי כל ילד עד גיל 18 לקבל טיפולי שיניים בלא תשלום וזאת במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי.

באגודה לזכויות החולה הביעו אכזבה מהמהלך, וטענו כי מדובר במחטף שיגזול תרופות מאלפי חולים. עד כה לא נכללו הטיפולים בביטוח הבריאות, מה שאילץ את הילדים, כמו את כלל האוכלוסיה, לרכוש ביטוחים משלימים או פרטיים ומנע מרבים לפנות אל טיפולי שיניים. אישור התקציב עתה לא יממן בצורה מלאה את התוכנית שתקנה תמיכה של המדינה לילדים הנזקקים לטיפול ויידרש סיוע נוסף.

הדיון באשר לתקציב הסופי של סל הבריאות יחול רק בשבוע הבא, העברת 65 מיליון השקלים לטובת טיפולי השיניים משמעותו קיצוץ בתקציב סל התרופות לשנת 2010.

בעקבות תחילת ההצבעה הטלפונית אמרה ח"כ רחל אדטו (קדימה), המתנגדת למהלך, כי "החלטה חפוזה זו שנערכה כמחטף תוך כדי משאל טלפוני בנושא תקדימי שבוודאי אינו דחוף, הינה דוגמה נוספת לאופן קבלת החלטות שמונעות משיקולים פופוליסטיים ולא תמיד ענייניים. יש להביע צער שמשאל טלפוני בין שרי ממשלה הינו התחליף לדיון מקצועי שאמור להיערך כשמתקבלת לראשונה החלטה פוליטית על הוצאת כספים מסל התרופות, תהא הסיבה אשר תהא".