,

גבר בן 31 ללא מחלות רקע ובת 57 מתו משפעת החזירים

הגבר לא הוגדר בקבוצת סיכון ומת היום בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה. האישה בת 57 שסבלה ממחלות קשות נוספות, מתה בשבת בבית החולים מאיר שבכפר סבא

(1:15 דקות)

למרות שהרופאים צופים כי הגל השני של שפעת החזירים עוד לא הגיע לשיאו, היום(שני) מדווח משרד הבריאות על שני מקרי מוות נוספים משפעת החזירים. גבר בן 31 ללא מחלות רקע, שלא הוגדר כשייך לקבוצת סיכון בריאותית, נפטר בבית החולים בילינסון בפתח תקווה ואישה בת 57 שנדבקה בנגיף נפטרה ביום שבת בבית החולים מאיר בכפר סבא. היא סבלה ממחלות קשות נוספות.

בהודעה שפרסם דובר המשרד נמסר כי האיש אושפז תקופה ממושכת במחלקה לטיפול נמרץ כתוצאה מהמחלה, והיה מחובר למכשירי הנשמה. 41 אנשים נפטרו בישראל מסיבוכים הקשורים בנגיף.

אמש נפטר קשיש בן 75 שקיבל חיסון נגד שפעת החזירים לפני חמישה ימים. מבדיקה ראשונית של משרד הבריאות עולה כי מדובר בצירוף מקרים, וכי מקבלי החיסון בשלב זה סובלים ממחלות רקע קשות. עוד נמסר, כי החיסון עומד בכל הקריטריונים של בטיחות ויעילות.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע בשבוע שעבר על התחלת מבצע החיסונים נגד שפעת החזירים וקרא לאזרחי המדינה להתחסן נגד הנגיף. "המטרה היא שאזרחי ישראל יהנו מההגנה שנותן החיסון", אמר. "תפקיד הממשלה לתקצב משאבים, והחלטנו לתקצב את החיסונים ולוותר על הוצאות אחרות. כעת, תפקיד האזרחים הוא ללכת ולהתחסן ולהקפיד על כללי היגיינה. אני מאמין שנעבור את החורף בשלום", אמר נתניהו.

במשרד הבריאות מעריכים כי כמיליון ישראלים נכללים בקבוצת הסיכון, ומהווים יעד לקבלת החיסון. עד כה, הגיעו לישראל כ-300 אלף מנות חיסון ובשבועות הקרובים צפוי גידול משמעותי במלאי החיסונים. בסך הכול, הזמינה ישראל 7.3 מנות חיסון לכלל האוכלוסייה, שאמורות להגיע במהלך החודשים הקרובים.