תיעוד בלעדי: כך עצרו לוחמי ימ"מ חבר בחוליה שרצחה את בני הזוג הנקין

תמונות חדשות ממצלמות האבטחה בבית החולים בשכם מתעדות כיצד לכדו לוחמי ימ"מ את אחד מחברי החוליה שביצעה את פיגוע הירי. הם נכנסו למקום באקדחים שלופים כאשר עמם מסתערב שהתחזה לפצוע. מידע מודיעני מדויק הוביל את הלוחמים לשלוף את המחבל ממיטתו

בלעדי. תמונות חדשות ממצלמות אבטחה בבית חולים בשכם, שהגיעו הערב (שלישי) לידי חדשות 10, מתעדות כיצד עצרו לוחמי ימ"מ את אחד מחברי החוליה שרצחה את בני הזוג איתם ונעמה הנקין ביום חמישי האחרון.

 

בתיעוד ניתן לראות את הלוחמים נכנסים לבית החולים בבגדים אזרחיים ובאקדחים שלופים, כאשר לצדם מסתערב שהתחזה לפצוע. בעקבות מודיעין מדויק שקיבלו הם עלו לקומה השלישית ושלפו מאחת המיטות את איש חמאס כרם ריזאק, שנפצע בידו מאש חברו המחבל בעת הירי בבני הזוג הנקין.

 

המחבל התאשפז בבית החולים תחת שם בדוי, ולכן למידע המודיעיני שהועבר ללוחמים היה חלק משמעותי בהצלחת המעצר. לוחמי ימ"מ יצאו מהמקום עם המחבל בידם לאחר חמש דקות. מוחמד קבלאן, דובר בית החולים בשכם, סיפר לחדשות 10 כיצד התנהל המבצע מראות עיניו.

 

"הם נכנסו בשלוש קבוצות", הוא תיאר, "בהתחלה נכנסה קבוצה בת שלושה אנשים, אחר כך הגיעה הקבוצה השנייה ולאחר מכן הגיחה הקבוצה השלישית שעיכבה למטה את אנשי הביטחון של ביה"ח. בינתיים שתי הקבוצות הנוספות עולה במדרגות עד הקומה השלישית".

 

ד"ר סמיר חיאט, מנהל בית החולים, טען כי לו ולצוותו לא היה ידוע כי מדובר במחבל שהיה מעורב בפיגוע הירי, מכיוון שנרשם תחת שם בדוי והעביר נתונים מוטעים לגבי נסיבות פציעתו. "החולה אושפז בעקבות ריסוק ידו השמאלית", אמר ד"ר חיאט.

 

"על פי עדותו, הוא נפצע כתוצאה מחפץ כבד שנפל על ידו", הוא הוסיף, "הוא טען שמדובר בבוכנת ברזל. אין לנו שום קשר לפיגועים או לארגון חמאס, אנחנו עובדים של מוסדות אזרחיים. מטרתנו היחידה היא הגשת שירותים הומניטריים לכל אדם, אפילו אם מדובר ביהודי".