,

יועצה של ציפי לבני מודה: מעמדה נחלש בעקבות המלחמה

מה ההשפעה של המבצע בעזה על הבחירות? קשה לדעת בדיוק אבל האיש שאחראי על הקמפיין של ציפי לבני אומר לחדשות 10 שהמבצע פגע בתמיכה ביו"ר קדימה

(4:31 דקות)

ראובן אדלר, מנהל הקמפיין של קדימה לבחירות מודה היום (ראשון) כי המבצע בעזה גרמה נזק ליו"ר קדימה, ציפי לבני. "ישנו היבט שוביניסטי שפועל לרעתנו - אישה ומלחמה דבר שהולך קשה יחד".

הפרשן הפוליטי רביב דרוקר מוסיף כי קיים מתח בתוך הקמפיין של קדימה גם בין ראובן אדלר ואייל ארד וגם ביניהם לבין המועמדת. ככל הנראה לא אהבו שם את העובדה שלבני לא עשתה את כל המאמצים להגיע למסיבת העיתונאים בסיום המלחמה שכוננה את הנרטיב של הרבה מאוד אנשים – אבל היא לא רצתה לטוס בשבת.

לגבי החקירה בעניין אביגדור ליברמן מציין דרוקר כי אין ספק שהעיתוי מריח רע. לפרקליטות יש הסברים, ייתכן אף שחלקם טובים, אבל קשה לנמק למה זה לוקח כל כך הרבה חודשים וקורה דווקא עכשיו. "הדיבור במערכת הפוליטית הוא שיש סבירות גבוהה שליברמן יהיה שר האוצר של נתניהו. אם נתוני הסקרים יתאמתו זו האופציה הכי טובה לנתניהו ובמקרה כזה ליברמן יכול לדרוש תיק שני – ביטחון הפנים לעוזי לנדאו - מה שיביא את היועץ המשפטי לממשלה לדילמה".