אורן חזן בכנס מרכז הליכוד. "הטענות לא חלות עליו כחבר כנסת", חדשות 10

אורן חזן הולך ומסתבך: תחודש חקירה פלילית נגדו בחשד שתקף את ראש עיריית אריאל

חבר הכנסת הטרי, שמגוון פרשיות נגדו נחשפו מאז בחירתו, הגיע בעבר ללשכתו של אליהו שבירו, ראש עיריית אריאל, בעקבות עיקול שהוטל על חשבון משפחתי - והתעמת שם עם ראש העירייה והמנכ"ל. הם התלוננו במשטרה, הוא טען שהותקף, וכעת אישר היועמ"ש וינשטיין לחדש את החקירה נגדו • במקביל, בעקבות התחקיר בחדשות 10, פנתה אומ"ץ למשטרה כדי לחקור את חזן בחשד להטרדות מיניות

אורן חזן לא מפסיק להסתבך: היועץ המשפטי לממשלה הורה הבוקר (שלישי) לחדש חקירה פלילית נגדו, בחשד לתקיפת ראש עיריית אריאל, אליהו שבירו, בשנת 2014.

 

על פי החשד, הגיע אז חזן למשרדי עיריית אריאל בעקבות עיקול שהוטל על חשבון בנק משפחתי שלו, ושם החלו חילופי דברים בינו לבין שבירו, ומנכ"ל העירייה. השניים טענו במשטרה כי חזן נקט כלפיהם בהתבטאויות קשות, ותקף אותם. חזן, בתגובה, טען כי הוא זה שהותקף, ואף הגיש בעצמו תלונה נגד ראש עיריית אריאל בגין אותה תקרית.

 

החקירה המשטרתית בנושא נפתחה וחזן אף נחקר באזהרה, אולם מאז שחזן הפך לחבר כנסת, היה צריך אישור של וינשטיין כדי לחדש את החקירה. כעת, ניתן האישור.

 

"העובדות חששו למקום עבודתן"

 

במקביל לפרשה החדשה-ישנה, הגישה הבוקר תנועת אומ"ץ לראש אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, בקשה לחקור את חזן כחשוד בהטרדות מיניות, בעקבות התחקיר שפורסם אמש בתוכנית "הצינור" ובמהדורה המרכזית בחדשות 10.

 

"העובדות הללו לא התלוננו נגדו במשטרה רק בגלל שחששו למקום עבודתן. אנו פונים אליך בבקשה שתורה על חקירת משטרה בנדון", כתב יו"ר התנועה, אריה אבנרי.

 

אורן חזן. "הצדק ייצא לאור"
 

אורן חזן. "הצדק ייצא לאור"(חדשות 10)

בתחקיר, סיפרו מספר צעירות שעבדו תחת חזן בבר "מלון פליישר" בתל אביב בשנים 2011-2012, כי חזן, לטענתן, הטריד אותן מינית וניסה לנצל את מעמדו.


אחת מהצעירות, מ', תיארה: "אנו נכנסים לחלל צפוף, רק אני והוא, ואין לו שום בעיה להתחכך תוך כדי שהוא עובר לאנשהו, ופיזית לתפוס במותניים. הוא גם הצמיד את המפשעה שלו לאחוריים שלי, כאילו בטעות. הוא היה אומר - 'בטעות נגעתי בך, שלא תחשבי שמשהו לא בסדר'. אין מצב שאורן עובר לידך ולא נוגע. היה בי פחד להישאר עם אורן לבד, פחד שהוא ישתכר ואז אני אשאר איתו לבד. הוא יכול לרקוד על הבר, להוריד חולצה, להוריד מכנסיים - הכול יכול היה לקרות".