סערת נאום החיילות • תיעוד: הרב אלי סדן מצטרף להתקפות של לוינשטיין על הקהילה הגאה

מייסד המכינה הקדם צבאי בעלי הצטרף לדברי שותפו להנהגת המוסד, הרב לוינשטיין: הוא יצא נגד הקהילה הגאה, נגד "ערכי העולם הנאור", והשווה ביניהם לבין הציווי לבני ישראל לבצע שחיטה את אלוהי המצרים: "זה כמו לקום היום לקחת את הדבר הכי יקר בעיני הליברליזם הרדיקלי – ולשחוט אותו"

ראש המכינה הקדם-צבאית בני דוד בעלי, הרב אלי סדן, במתקפה נגד הלגיטימציה לזוגות חד מיניים וה''ליברליזם הרדיקלי'':

 

הקלטה משיעור שלו לקראת הפסח, מצטרף הרב סדן לדברי מקבילו בראשות המכינה, הרב יגאל לוינשטיין - ויוצא נגד זוגות חד מיניים, אותם הוא מגדיר כסטייה נגד הנורמה.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

מידע משמעותי שהגיע לישראל: דאע"ש מנסה להוציא פיגוע גדול בסיני במהלך החג

טראמפ: "אני עובד קשה כדי להגיע לשלום בין הישראלים לפלסטינים"

פרסום ראשון: עימות חסר תקדים בין המפכ"ל למח"ש בעקבות פרשת אום אל-חיראן

 

למרות הצעדים החריפים נגד המכינה והביקורת הקשה שספגו, ממשיכים ראשיה להתייצב בחזית המאבק נגד הלגיטימציה לקהילה הלהט"בית ונגד ערכים שסדן מכנה "העולם הנאור". ההקלטה נחשפת בחדשות 10, לאחר שהרב סדן זומן היום (רביעי) לשימוע בעקבות דבריו של הרב לוינשטיין, וסירב לדרישה להדיחו.

 

בשיעור לקראת חג הפסח, התבטא הרב סדן בחריפות. הוא השווה בשיעור הזה בין הציווי לבני ישראל לשחוט את אלוהי המצרים, הכבשים - לבין שחיטת תרבות הפוליטיקלי קורקט והלגיטימציה לזוגות חד מיניים. "לקום ולקחת את אלוהי המצרים ולהגיד אני הולך לשחוט אותו, זה כמו לקום היום לקחת היום את הדבר הכי יקר בעייני הליברליזם הרדיקלי בעייני התרבות החומרנית הכללית, ולהגיד: אני הולך לשחוט את זה".

 

 

"נאום הסוטים" הוביל לשימוע במשרד הביטחון. הרב יגאל לווינשטיין(חדשות 10)

סדן המשיך להגן על העמדה המתנגדת ללגיטימציה של קהילת הלהט"ב במהלך השיעור: "אתה מוכן להגיד משפט שהוא לא מקובל היום? למשל שאתה מתנגד בחריפות לזוגות חד מיניים ואתה חושב שזו סטייה מהנורמה? אתה פנאט, אתה קיצוני", הסביר לנוכחים.


"אנחנו לא משועבדים לשום דבר - לא למה שכתוב בעיתונים, לא לאופנה ולא למה שנאור", הוסיף סדן, זוכה פרס ישראל. "איך הוא אמר השופט אהרון ברק? ''מבחן השכל הנאור'' וכל מיני הבלים כאלה. כל המוסכמות הציבוריות הנאורות והתרבויות ותרבות העמים, מה הוא חושב ומה הם חושבים ומה יגידו העיתונאים - וכל זה יוצר לנו כבלים".


בעקבות הדברים האלו, כדאי להתמקד לא רק בסגנון אלא גם במהות. אנחנו נמצאים בעיצומו של מאבק רבני נגד מה שנתפס בעיניהם, כאמור, כליברליזם רדיקלי שמטרתו לטשטש לא רק את הזהויות המיניות - אלא גם את הזהות הלאומית היהודית.