מתקדמים המגעים לעסקת טיעון במשפטו של הקטין שנאשם בנסיון רצח בפסגת זאב

פרסום ראשון: א' הקטין נאשם בנסיון רצח של שני ישראלים בפיגוע דקירה בפסגת זאב. כעת מנסים עורכי דינו להגיע להסדר טיעון שיקל על עונשו, וימיר את עבירת נסיון הרצח בעבירה קלה יותר. רק לאחר הפיגוע מלאו לא' 14 שנים, מה שמאפשר לגזור עליו עונש מאסר

האם ייחתם הסכם טיעון בעניינו של הרוצח הצעיר מפסגת זאב? בין הפרקליטות לעורכי דינו של א', הקטין שהואשם בנסיון רצח של שני ישראלים, מתנהלים בימים האחרונים מגעים מתקדמים לעסקה שתקל על עונשו, כך נודע לראשונה היום (רביעי) לחדשות 10. בנובמבר האחרון, כשביצע א' את הפיגוע יחד עם נער נוסף, עוד לא מלאו לו 14, כך שלפי החוק לא ניתן היה לגזור עליו מאסר. כעת, כאשר באופן חוקי צפוי הנער לשבת בכלא לאחר שמלאו לו 14 שנים, מתנהל דיון בין הצדדים על העונש הצפוי.

 

נכון לרגע זה עדיין אין הסכמה בין הצדדים, בעיקר על כמות השנים אותן צפוי א' לרצות בכלא. בימים הקרובים יתברר עבירת נסיון הרצח תומר בעבירה פחותה מזו. עסקת הטיעון תוכל לצאת לפועל, זאת רק באם הנער יסכים להודות במעשה. כמו כן לא ברור האם הנער יתבקש להודות בנסיון רצח, בסיוע לנסיון רצח או בנסיון הריגה במסגרת עסקת הטיעון.

 

הורשע בשני ניסיונות רצח
 

הורשע בשני ניסיונות רצח(חדשות 10)

אמש התראיין הנער בראיון לרשת אל ג'אזירה, בבית המשפט' לאחר הדיון בעניינו. "הם קיללו אותי והפעילו עלי לחצים", אמר א' בראיון, "אמרתי לחוקר - 'אני לא דקרתי אף אחד'".