פוענח רצח משפחת הנקין: הילדים ניצלו מפני שאחד המחבלים ירה בטעות בחברו

הותר לפרסום: חמישה תושבי שכם המשתייכים לארגון חמאס נעצרו בחשד לרצח בני הזוג נעמה ואיתם הנקין בשומרון. מחקירת השב"כ עולה כי במהלך האירוע ירה אחד המחבלים בטעות בידו של חברו. השניים נבהלו, נמלטו מהמקום - ולא הספיקו לפגוע בילדים שישבו מאחור

פוענח רצח בני הזוג הנקין בשומרון. הערב (שני) הותר לפרסום כי חמישה מחבלים המשתייכים לזרוע הצבאית של החמאס בשכם נעצרו בחשד למעורבות ברצח בני הזוג נעמה ואיתם הנקין ביום חמישי האחרון בשומרון.

 

מחקירת השב"כ עולה כי ארבעת הילדים של בני הזוג, שנמצאו ללא פגע במושב האחורי, ניצלו מאחר ואחד המחבלים ירה בטעות ביד חברו. שני היורים נבהלו בעקבות זאת וברחו מהזירה לפני שהספיקו לפגוע בילדים.

 

ברכב המחבלים שביצע את הפיגוע היו שלושה חברי חולייה: הנהג ושני היורים. כאשר בני משפחת הנקין עזבו את בית חבריהם בהתנחלות אלון-מורה ביום חמישי האחרון סמוך לשעה 21:00 בערב, החל רכב המחבלים לעקוב אחריהם.

 

חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע הירי
 

חוליית המחבלים שביצעה את פיגוע הירי(דוברות שב"כ)

דקות ספורות לאחר שבני הזוג החלו בנסיעה איטית, פתחו לעברם שני היורים באש. האם נעמה נהרגה במקום בעוד האב איתם ניסה לפתוח את דלת הרכב בטרם נורה שוב ונהרג.

 

בשלב זה יצאו שני המחבלים היורים מהרכב והתקרבו למכונית המשפחה כדי לבצע וידוא הריגה. בשלב הזה, כאשר הם יורים בהורים, אחד המחבלים ירה בטעות ביד חברו. השניים נבהלו ונמלטו מהמקום, בעוד ארבעת הילדים נותרו במושב האחורי.

 

מחקירה השב"כ עולה בנוסף כי אחד המחבלים פתח ציר תנועה ונסע ברכב ראשון לפני חוליית היורים כדי לוודא שיש מכוניות של ישראלים על ציר התנועה.

 

בנוסף, בתמונות מצלמות האבטחה מבית החולים בשכם, בהם נראים לוחמי יחידת המסתערבים של דובדבן שולפים באקדחים שלופים את אחד המחבלים מהחמאס שאושפז בבית החולים עם פציעת ירי בידו - תוצאה של הירי שביצע בו בטעות חברו. את המעצרים ביצעו בנוסף יחידת המסתערבים של דובדבן והימ"מ יחד עם רכזי השב"כ, שהשלימו בכך פיענוח מהיר של חוליית החמאס משכם שרצחה את בנ הזוג נעמה ואיתם הנקין.

 

הסרטון ממצלמת האבטחה בבית החולים: