ירי תועה: כך סנדל את עצמו השר גלעד ארדן בפרשת מינוי המפכ"ל

לשר לביטחון פנים היתה הזדמנות מצוינת לבחור מפכ״ל מחוץ למשטרה - אותה בזבז כשלא בדק את עברו של גל הירש. עכשיו, כשהמועמדים החיצוניים ראו את ייסורי הירש, האפשרות הטובה ביותר שנותרה לשר היא למנות מפכ״ל עם עבר מבין כחולי המדים, לארגון החבוט שמשווע למנהיג • דורון הרמן מסכם את הפארסה, וגם מציע מועמדת לתפקיד המפכ״לית הראשונה

  • פורסם ב:
  • 24/09/2015 09:40
  • |
  • עודכן ב:
  • 24/09/2015 09:40
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

הודעת ארדן על הסרת מועמדות הירש

גלעד ארדן הבין שטעה יממה אחת לאחר שהכריז על גל הירש כאדם הראוי ביותר לתפקיד המפכ"ל הבא. המשפחות השכולות, דוח אלמוג, החברות של הירש, העסקים הבטחוניים, חיקורי הדין, גאורגיה, ההתנגדות מתוך המשטרה. חָלק, הוא הבין, זה כבר לא ילך - וגם אם כן, יחפשו את הירש בכל יום בתפקיד השוטר מספר אחת.


אלא, שבפוליטיקה הישראלית, קצת קשה להגיד "לא בדקנו, סליחה, טעינו, פוס משחק". לא נותר אלא לזעוק "השיטה אשמה, היועץ אשם, התקשורת השמיצה". ארדן רצה לרדת מהעץ, אבל הוא לא ידע איך. עכשיו כשהוא ירד ממנו, הוא דורך על בוץ, לא על דשא.


מהרגע בו ארדן התביית על הירש היה עליו להרים טלפון ליועץ יהודה וינשטיין, ולבקש ממנו לבדוק בעבורו שלושה אנשים. אחד מהם היה צריך להיות גל הירש. וינשטיין היה מתקשר אז לראש אגף החקירות מני יצחקי, ומבקש ממנו בחשאיות מידע על שלושה אנשים או נניח יותר, חמישה.


בלי להגיד למה וכמה, יצחקי היה בודק ואומר: "נגד הירש יש כך וכך. נגד האחרים יש כך וכך". תוך זמן קצר , אפילו ימים, היועץ היה מאותת לארדן "זה לא ילך" וכך היה חוסך לכולנו, ובעיקר להירש, את הסאגה המביכה הזאת.

 

גל הירש. על ארדן היתה האחריות לבדוק את התאמתו לתפקיד
 

גל הירש. על ארדן היתה האחריות לבדוק את התאמתו לתפקיד(חדשות 10)

כבר חודשים ארוכים שבמשטרה אין מפכ"ל, אין סמפכ"ל, אין מפקד מחוז ת"א, אין מפקד מחוז חוף. גם ראש יאח"ה אין, לאחר לכתו בטרם עת של תנ"צ אפרים ברכה. המצב בירושלים נפיץ מאוד, הדרום עשוי להתלקח בקרוב, אם לשפוט בהסתמך על הרקטות שנורו בשבוע האחרון. הארגון החבול הזה, חייב מנהיג, והוא חייב אותו עכשיו.


ארדן רצה לזעזע ולטלטל, ולמעשה הביע אי אמון בצמרת הארגון - ובצדק, במידה מסוימת. לארדן היה כדור אחד במחסנית והוא השתמש בו. הוא הצליח לזעזע ולטלטל- בעיקר את עולמו של גל הירש המסכן, שכבר ראה את עצמו מפקח כללי.


אם ארדן ימשיך לחפש בחוץ, זה עשוי לקחת זמן רב. מי המשוגע שיסכים להיות מפכ"ל חיצוני, ולעבור את ה "ווק אוף שיים" שעבר הירש? אז אולי בכל זאת מישהו מבפנים? אם כן, איך ארדן יסתכל על בנצי סאו או יורם הלוי בעיניים ויגיד להם - בך אני בוחר! ?

 

ניצב בנצי סאו. אחד המועמדים האידיאלים לתפקיד
 

ניצב בנצי סאו. אחד המועמדים האידיאלים לתפקיד(חטיבת דובר המשטרה)

הבחירה בסאו, הלוי או דביר, היא הפתרון הכי טוב מבחינתו של ארדן עכשיו. המינוי יעבור מהר, כי הרי שלושתם מכהנים בתפקידם, ניסיון כבר יש להם, והנה כך נפתרה הבעיה. אפשר לתרץ את סיבוב הפרסה, בהסלמה בירושלים ובצורך המידי למינוי מפקד למשטרה.


אפשרות נוספת היא להביא את המינוי ל"שעברניק", ניצב בדימוס, או אפילו תת ניצב בדימוס. אם ארדן עדיין יתעקש על מישהו מבחוץ, לי יש הצעה ואשמח להציג אותה:


תנ"צ בדימוס זיוה אגמי כהן, לשעבר ראש יאח"ה שבימים אלה סיימה את לימודי עריכת הדין שלה, ומתכוונת לייצג בחינם נזקקים. היא אישה ראויה מאוד, מקצוענית, שללא ספק תחזק את המערכת- ותשים סוף לכל הרעות החולות מהן סבל הארגון בשנים האחרונות.

 

זיוה אגמי כהן, לשעבר ראשת היחידה לחקירות הונאה
 

זיוה אגמי כהן, לשעבר ראשת היחידה לחקירות הונאה(חמש עם רפי רשף)