מינוי הירש יאושר? צוות של היועמ"ש יבחן את סבירות בחירתו למפכ"ל

היועץ המשפטי לממשלה יבדוק יחד עם צוות מיוחד האם יוכל להגן בבג"ץ על מינוי גל הירש לאיש החזק במשטרה. במקביל, ממלא מקום המפכ"ל בנצי סאו בירך את הירש על מינויו ואמר לו כי יסייע לו בחפיפה לתפקיד. ארדן על כנס החירום של הניצבים: "לא היו מפגשים כאלה ששבעה ניצבים נאלצו לפרוש בנסיבות של טוהר מידות או הטרדות מיניות"

מינויו של גל הירש לשוטר מספר אחת עדיין רחוק מלהיות סופי. הערב (חמישי) נודע לחדשות 10 כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, יבדוק יחד עם צוות מיוחד את סבירות מינוי של הירש לתפקיד מפכ"ל, כלומר האם המינוי בכלל עומד במבחן בג"ץ.

 

במסגרת בדיקה זו יבחן הצוות את האם דרגתו, ניסיונו ורמת הידע של הירש בנוגע למשטרה מספיקים עבור בחירתו לתפקיד. בנוסף לחדשות 10 נודע כי היועמ"ש בוחן מידע חדש שהגיע לידיו שעשוי להשפיע על המינוי, הקשור לתקופתו של הירש במגזר העסקי.

 

גורמים משפטיים בכירים אמרו לחדשות 10 כי ועדת טירקל, שתבחן את המינוי, מוסמכת לדון בו לא רק במובן הצר של טוהר המידות, אלא גם במשמעויותיו. בתוך כך, אותם גורמים טוענים שדוח ועדת וינוגרד ודוח ועדת אלמוג, בגינו פרש הירש מצה"ל, הם חומרים רלוונטיים לסוגיה והוועדה צריכה לדון בהם.

 

יבדוק האם מינויו של הירש עומד במבחן בג
 

יבדוק האם מינויו של הירש עומד במבחן בג"ץ. היועמ"ש וינשטיין(חדשות 10)

בתוך כך, ממלא מקום המפכ"ל ומי שהיה מועמד לתפקיד, ניצב בנצי סאו, התקשר להירש ובירך אותו על המינוי. בנוסף הוא אמר לו כי יסייע לו בהליך החפיפה לתפקיד. בשעות אלה עורכים נציגים של המשפחות השכולות הפגנה מול ביתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן, מחוץ לבית השר בסביון.

 

בעקבות טענות המשפחות נגד מינוי המפכ"ל החדש בשל חלקו במלחמת לבנון השנייה, הודיע ארדן למשפחות כי הוא ייפגש עמם מחר. בין השאר טענו נציגי המשפחות מחוץ לביתו של ארדן כי הירש הוא "שרלטן שהפיל את ארדן בפח".

 

 

"שרלטן שהפיל את ארדן בפח". המפכ"ל המיועד הירש(עמוד הפייסבוק של גל הירש)