וינשטיין שוקל השלמת חקירה בפרשת השגריר, ליברמן: "אפנה לבג"ץ"

במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה מתלבטים כיצד להתמודד עם חשיפת חדשות 10, לפיה חברי ועדת המינויים במשרד החוץ מעוניינים למסור עדות בפרשת השגריר בה הואשם שר החוץ המתפטר. בשיחות סגורות לאחר הדחייה בהגשת כתב האישום, אמר ליברמן למקורביו: "זה נראה כמו תרגיל של הפרקליטות נגדי, אם לא יוגש בימים הקרובים - אעתור לבג"ץ"

  • פורסם ב:
  • 18/12/2012 22:00
  • |
  • עודכן ב:
  • 18/12/2012 22:26
  • |

(5:09 דקות)

בלשכתו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, התלבטו היום (שלישי) כיצד לפעול סביב כתב האישום נגד שר החוץ אביגדור ליברמן בפרשת השגריר, לאחר החשיפה אמש בחדשות 10, לפיה חברי ועדת המינויים במשרד החוץ לא נקראו להעיד בפרשה - ומעוניינים לעשות זאת.

 

בצהריים הודיעה הפרקליטות כי הגשת כתב האישום נגד ליברמן נדחתה להמשך השבוע, ולא מן הנמנע כי היועץ המשפטי יפנה בימים הקרובים לאגף החקירות במשטרה כדי לבחון אפשרות של השלמת חקירה. בסביבתו של וינשטיין מודעים לבעייתיות של פתיחת החקירה מחדש, שכן תיקון בכתב האישום יהיה בעייתי עבור הפרקליטות.

 

בינתיים, בשיחות סגורות, הביע ליברמן עצמו תרעומת נוכח העיכוב המסתמן בהליך המשפטי נגדו, הליך אותו קיווה לסיים עוד לפני הבחירות. שר החוץ המתפטר אמר למקורביו כי אם כתב האישום נגדו לא יוגש בימים הקרובים, הוא יעתור לבג"ץ בנושא. לדבריו, מדובר ב"תרגיל נוסף של הפרקליטות".

 

מספר 2 ברשימת הליכוד-ביתנו הבהיר כי אין בכוונתו לוותר בנושא, וכעת הוא עומד במצב בלתי אפשרי, לאחר שהתפטר כבר מתפקידו. ליברמן הדגיש בפני מקורביו כי כרגע אין סיכוי לחתימה על עסקת טיעון עם הפרקליטות, שכן אף אחד מהצדדים איננו מתכוון לוותר.

 

היום, במהלך מפגש עם פעילים של מפלגת ישראל ביתנו בצפת, התייחס ליברמן לנושא כתב האישום, וקרא פעם נוספת למצות את הנושא במהירות האפשרית. "הנושא הזה צריך להגיע לבית המשפט כמה שיותר מהר", אמר ליברמן. "כל עוד הנושא מועבר לבית המשפט אני לא מתכוון לדון בפרטי החקירה. התפטרתי מתפקידי וויתרתי על החסינות שלי, כך והופתעתי לשמוע שכתב האישום לא הוגש".

 

חברים בוועדת המינויים: "זוכרים בדיוק מה היה"

אתמול בחדשות 10 נחשף כי חברים בוועדת המינויים במשרד החוץ הביעו פליאה על כך שמעולם לא הוזמנו להעיד בפרשת השגריר מבלארוס, זאב בן אריה, בה הוגש כתב אישום נגד ליברמן. עד כה התבסס התיק על ההנחה שליברמן לא דחף ישירות למינויו של בן אריה, אלא רק ידע עליו ו"שתק", אולם חברי הוועדה טענו כי בידיהם מידע שיכול להעיד אחרת, מה שיגביר מאוד את חומרת הנסיבות מבחינת הפרקליטות.

 

"אני לא סנילי, אני זוכר בדיוק מה היה שם", סיפר לחדשות 10 אחד מחברי הוועדה. במהלך חקירתו, כשנשאל בנושא, טען שר החוץ היוצא כי הוא "איננו זוכר" האם שוחח בנושא השגריר עם דני איילון. אולם כעת, עם דבריהם של חברי הוועדה, ייתכן כי יישפך אור חדש על הפרשה.