,

חשיפה: המיליונר האמריקני דניאל אברהם מימן את מחאת האוהלים

דניאל אברהם, יהודי אמריקני ואיש שמאל מתון, הודה בשיחה עם חדשות 10 כי תרם כספים למחאה החברתית כשבעיניו, למעשה היה מניע פוליטי. "הדרך לשפר את רמת החיים של הישראלי הממוצע היא להפסיק את התמיכה בהתנחלויות ובחרדים", אמר

(3:03 דקות)

מארגני מחאת הדיור בתל אביב דוחים מכל וכל את הטענות שהם פועלים ממניעים פוליטיים אולם הערב (שלישי) נחשף לפחות תורם אחד לפעילותם, כשבעיניו של התורם, למעשה היה מניע פוליטי. המיליונר היהודי-אמריקני דניאל אברהם, הוא איש שמאל שפועל למען השלום כשלדעתו סיום הסכסוך יוביל לרווחה כלכלית וחברתית.

 

"אני תומך במחאה. תמיד הייתי בעד תהליך השלום ונגד הבנייה בהתנחלויות. זה מסב נזק רב להשקעת כספים בתחומי הקו הירוק ולהשקעה בתוכניות חברתיות שמביאות תועלת לאזרחים בתוך גבולות ישראל ולאנשים שתורמים לרווחת המדינה", אמר אברהם בשיחה עם חדשות 10.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

הצטרפו לעמוד "דופקים אותנו" של נענע 10 בפייסבוק »

 

הוא אמנם סרב לענות על השאלה כמה כסף הוא תרם אך הסביר את עמדתו כי הוא רואה קשר בין ההתנחלויות למצוקה החברתית וכי סיום הסכסוך יוביל לרווחה: "הדרך לשפר את רמת החיים של הישראלי הממוצע היא להפסיק את התמיכה בהתנחלויות ובחרדים".

אברהם, בן 87, עשה את הונו ממותג הדיאטה "סלים פאסט". הוא הקים בין היתר את המרכז לשלום במזרח התיכון והיה תורם לאורך השנים של שמעון פרס ואהוד ברק. עם זאת, אין הוא נחשב לאיש שמאל קיצוני. הוא תמך גם באהוד אולמרט בתקופתו כראש עיריית ירושלים והוא אף רכש את הבית ברחוב כ"ט בנובמבר בירושלים ונתן לאולמרט לגור אצלו בשכירות. בהמשך הנושא הזה נבדק ונמצא תקין.

 

דוגמה נוספת לכך שלא מדובר באיש שמאל קיצוני היא העובדה שהוא מתנגד לחלוקת ירושלים והוא אף דחה את יוזמת ז'נבה. מדובר באדם שמאמין בשלום וחיים נורמליים בישראל. אברהם סיפר על תורם נוסף לאנשי המחאה - איש הקונגרס רוברט ווקסלר, שהכחיש כל קשר. מתנועת המחאה נמסר בתגובה כי אינם מכירים את אברהם וכי לא תרם בשום מקרה לעצרת שהתקיימה במוצאי שבת.