משפט אזריה: התביעה דורשת 3-5 שנות מאסר

התובע במשפט אזריה ביקש כי החייל היורה יקבל בין 3-5 שנים עם נטייה לרף הנמוך והורדת דרגה • במהלך הדיון העביר אזריה פתקים לעורכי דינו בהם טען כי המח"ט שיקר בעדותו

התובע במשפט אזריה הציג היום (שלישי) את העונש שהתביעה תבקש. כפי שפורסם בחדשות 10, העונש המבוקש צפוי להיות 3-5 שנים. התובע נדב ויסמן אמר לבית הדין שראוי לגזור את עונשו של אזריה למתחם הנמוך של הענישה. כלומר לכיוון השלוש שנים ולא החמש וכן להוריד אותו לדרגת טוראי.

 

מוקדם יותר מפקד חטיבת כפיר, אלוף משנה גיא חזות, העיד היום במסגרת הטיעונים לעונשו של אלאור אזריה שהורשע בהריגת מחבל פצוע.

 

במהלך הדיון אזריה העביר פתקים לפרקליטו על עדותו של המח"ט. לאחר שחזות העיד כי פגש את אזריה רק פעמיים, העביר החייל לעורך דינו פתק בו כתב: "הרס"ר עדכן את החטיבה שאני לא במצב רוח טוב, ואף אחד לא פנה אליי. יום אחרי שפורסמו ההקלטות, המח"ט ראה אותי בשק"ם, הייתה ישיבה. היו שם איתי גם המג"ד של דוכיפת ואף אחד לא דיבר איתי. בערב הרס"ר בא אליי ואמר לי שהמח"ט אמר לו שהוא ראה אותי ולא דיבר איתי". כלומר, לדברי אזריה, בניגוד לעדות המח"ט שיקר, ראה אותו פעם שלישית ולא העיד על כך.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:
הערכה: פינוי עמונה יתרחש לפנות בוקר, כ-200 פעילי ימין במקום
המלחמה במבקשי המקלט: עיריית פ"ת תנתק מחשמל דירות פליטים

בקשת החנינה של אולמרט: גורמים משפטיים - הסיכוי נמוך

 

חזות אמר כי העונש של אזריה לא צריך להיות חמור משום שאזריה היה חייל מצטיין, "אלאור לא אויב שלי, הוא לא צריך לקבל 20 שנה בכלא". למרות האמירה הזו הוריו של אזריה סיננו תוך כדי העדות של המח"ט: "שקרן". האווירה בדיון הייתה מתוחה מאוד ובשלב מסויים פרצה מהומה כאשר צ'רלי קם באמצע העדות של המח"ט וצעק לעברו "תוריד את המדים, אתה מבייש את צה"ל".

 

 

"אף אחד לא פנה אליי". החייל אלאור אזריה עם משפחתו בדיון הטיעונים לעונש בבית המשפט(ללא קרדיט)

הצעקות התרחשו לאחר שהמח"ט אמר כי משפחת אזריה פגעו קשה במ"פ של אזריה טום נעמן וביישו אותו. בד בבד, עדותו של המח"ט "הוציאה את העוקץ" מהטיעון שהוא נשלח על ידי בכירי צה"ל לפגוש את אביו של אלאור, צ'רלי.

 

למרות שבהקלטות שיחת המח"ט עם צ'רלי אזריה הוא נשמע מזכיר את שמותיהם של ראש אכ"א וסגן הרמטכ"ל, הוא העיד: "אמרתי שאני מייצג את הצבא כי אני לובש מדים". בנוסף העיד כי כשעדכן את הרמטכ"ל, האחרון אמר שאף אחד לא הולך להיפגש עם האב ושאם הוא מעוניין הוא יכול להפגש עם הסניגור הצבאי הראשי.

 

בתוך כך