הרוח משנה כיוונה: כשדאע"ש מפנה את האש מערבה

שנתיים אחרי שקמה "המדינה האסלאמית" היא קורסת בעיראק ובסוריה. אלא שהאנשים שגייסה מהמערב חוזרים הביתה ומייבאים איתם לאירופה את האידאולוגיה. מצרפת, דרך בלגיה וגרמניה - המטרה היא ליצור משוואה אחת ברורה: ככל שנותקף בשטחנו - נכה במערב • דאע"ש, הדור הבא: פרק ראשון

בתוך שנתיים החלה המדינה האסלאמית שהופיעה במזרח התיכון לבלוע שטחים נרחבים בין סוריה לעיראק ויצרה שם מדינה חדשה. מהי המדינה החדשה? מדינה אסלאמית שרוצה להחזיר את דת האסלאם לימי הזוהר שלה.

 

אלא שדאע"ש נחשבת לאכזרית ביותר ומסע הכיבושים שלה כולל מעשי טבח נוראיים ותפישת שטחים מהירה שלא הייתה כמותה באזור המזרח התיכון. מסע הכיבושים של הדגלים השחורים: האכזריות התחכום ושיטות הלחימה החדשות קבעו בפני העולם עובדה ותפסה את העולם לא מוכן.

 

שטחה של המדינה האסלאמית נקראת "הכתם השחור" והיא מתפרסת בין סוריה לעיראק- יותר משטחה של בריטניה. כל זה קורה בזמן כל כך קצר. כשהעולם תהה איך זה קרה, זרמו לשם אלפים של מתנדבים מערביים שסיפקו למדינה הצעירה יכולות טכנולוגיות כלכליות ופיתוחים תקשורתיים וטלוויזיונים.


לכתבות נוספות בסדרה:

>> מניס ועד בריסל: כך מתכנן ארגון המדינה האסלאמית לנקום במערב

>> דאע"ש הדור הבא: הילדים של המדינה האסלאמית 

מפת ההשתלטות של דאע
 

מפת ההשתלטות של דאע"ש בין סוריה לעיראק(חדשות 10)

זירת פיגוע ההתאבדות באנסבאך, אתמול. המחבל נשבע אמונים לדאע
 

זירת פיגוע ההתאבדות באנסבאך, אתמול. המחבל נשבע אמונים לדאע"ש(רויטרס)

זירת פיגוע הדריסה בניס
 

זירת פיגוע הדריסה בניס(רויטרס)

"הכתם השחור" איבד השנה כמעט שליש משטחו. המדינה האסלאמית כבר שנה וחצי נמצאת תחת מתקפה אווירית וקרקעית מסיבית. כוחות עיראקים בשיתוף איראנים על הקרקע, כוחות כורדים מצפון ומהאוויר רוסיה ארצות הברית ומדינות המערב צימצו את שטח המדינה ופגעו בבסיסי הכוח שלה.

 

החבלות הקשות שספג הארגון גרמו לו להפנות חלק גדול מכוחותיו אל אירופה. כך התרחשו בפיגועי טרור קשים במדינות המערב. העולם כמעט לא התייחס לארגון הזה כל עוד הוא לא פגע במערב.

 

הרצון של המערב להעדיף את השיעים הגביר את המתח שהתפרץ בעריפות הראשים של העיתונאים האמריקנים והמערביים. רק אז נכנסו האמריקנים לתמונה, למלחמה מהאוויר נגד המדינה החדשה שקמה בעיראק.