"טראמפ-לנד": כיצד המאבק על ערכי המשפחה ישפיע על המירוץ לבית הלבן?

סדרת הכתבות "טראמפ-לנד": נדב איל במסע בארצות הברית בעקבות העלייה המטאורית של דונלד טראמפ. בפרק השלישי - הקרב הפוליטי על המשפחה: בין מטיף קיצוני בקרוליינה שרוצה שגברים ינהיגו את האומה ובין זוג טרנסג'נדריות שאסור להן לפי חוק להיכנס לשירותי הנשים עם ביתם הקטנה. כיצד המאבק על ערכי המשפחה האמריקנית בין השמרנים באזורי הכפר, לבין הליברלים בערים הגדולות של ארצות הברית ישפיע על המירוץ לבית הלבן?

  • פורסם ב:
  • 06/07/2016 00:42
  • |
  • עודכן ב:
  • 06/07/2016 00:42
  • |
  • כתבים:
  • נדב איל

הכומר רון בייטי נמצא באמצע הדרשה שלו בכנסייה הבפטיסטית בוינסטון סיילס, צפון קרוליינה. בשיא האקסטזה, הוא קורא לגאולה לאמריקה שתבוא דרך גברים, גברים אמיתיים.

 

זה יום האב ובכניסה מחלקים מברגים לגברים של הכנסייה, כי כאן גבר הוא גבר ואישה היא אישה וכמובן שכולם באים ביום ראשון לכנסייה. "אמריקה מחכה לגבר רוחני שיוביל אותה", נואם הכומר בייטי.


בייטי, שכבר הקים לעצמו אימפריה קטנה, מדבר על המשמעות של יום האב, עבור נוצרי. זהו טקס מסורתי ונוצרי, עד שנזכרים בכל הדברים שבייטי אמר על אנשים שהוא לא אוהב. "הטרנסג'נדריות היא בעיה מנטלית שצריך לטפל בה. גברים אמורים להיות גברים ונשים אמורים להיות נשים. זו הסיבה שאלוהים ברא אותנו כך", מסביר הכומר.


לכומר בייטי יש השפעה בנושא שמסעיר את אמריקה בימים אלו - הוא מוביל את הקמפיין בעניין הצעת החוק שעברה בצפון קרוליינה הדורשת מאנשים להשתמש בשירותים שמיועדים למגדר לפיו הם רשומים בתעודת הלידה, חוק שעורר סערה בקהילת הלהט"ב במדינה.

 

 

 

 

"טרנסג'נדריות היא בעיה מנטלית". הכומר רון בייטי(חדשות 10)

ההיגיון השמרני הוא שאם אנשים ישתמשו בכל חדר שירותים שמתאים להם, הרי שעברייני מין ופדופילים יוכלו לתקוף ילדים ונשים באורח חופשי.


החוק הזה ערער את עולמן של אריקה וסטייסי וביתה של אריקה, אמה בת ה-8. כעת שתי הנשים לא יוכלו להיכנס עם ביתן לשירותים מאחר והחוק אוסר זאת. "אני לא רוצה להיות במצב בו יתקפו אותי בשירותי הגברים בשל העובדה שאני טרנסג'נדרית כפי שקרה לי בעבר ולא רוצה לעבור על החוק מצד שני", אומרת אריקה.


הנושא הזה הפך לקריאת קרב: מצד אחד בשנים האחרונות ארה"ב עוברת מהפך ביחס לטרנסג'נדריות - ההבנה שיש אנשים שחשים הבדל בין המין הביולוגי שלהם ובין הזהות המגדרית שלהם. אובמה והילרי תומכים בקהילה ובזכויות הלהט"בים ומצד שני הרפובליקנים נאבקים על הערכים של אמריקה הישנה והטובה.

 

 

 

"לא רוצה להיות במצב בו יתקפו אותי בשירותי הגברים" אריקה וביתה (חדשות 10 - צילום מסך)

טראמפ התחיל כעוף מוזר אבל מהר מאוד התיישר - הוא החל תומך בחוק השירותים של צפון קרולינה נגד טראנסג'נדרים. החלק הגדול של אמריקאים איתו ולא עם אובמה והילרי - סוף סוף מצאה השמרנות נושא שאמריקה עדיין איתה.

 

אנחנו בלב ליבה של מלחמת העולם בין אמריקה הפוריטנית, בעיקר של הכפרים, ובין אמריקה הליברלית והתוססת, בעיקר של הערים. באיזו מדינה אליס תגדל, מדינה שממשיכה לצעוד בנתיב של פתיחות וליבראליות, או מדינה ששבה לשמרנות היסודית שלה? המדינות האלו כבר לא יכולות לחיות יחד.