"אם הנשיא יגיד 'סטופ' – הכול ייפסק": בכירי הפת"ח בג'נין מאיימים לפתוח בעוד אינתיפאדה

מדוע הפלגים החמושים של הפת"ח בשטחים לא השתתפו עד כה אקטיבית בגל הטרור? האם על אבו מאזן רק לתת את המילה כדי לפתוח במלחמה אמתית? בביקור חדשות 10 במחנה הפליטים ג'נין, אומרים אנשי התנזים: "אם ישראל תמשיך לפגוע בפלסטינים, נצא לעוד אינתיפאדה"

בישראל ובשטחים מסכימים על עובדה אחת: גל הטרור הנוכחי יהפוך לצונאמי ולאינתיפאדה במלוא מובן המילה אם אנשי התנזים בפת"ח- הקבוצה החמושה הגדולה ביותר בשטחים, תצטרף למפגעים.


חמושי פת"ח בשטחים נמצאים בשיאם במחנות הפליטים, ובמיוחד בג'נין. כאן הם מנהלים את כל חיי היום יום, וכוחות הרשות נמנעים מלהתקרב.


בשיחה עם חדשות 10 נאמר כי החמושים כבר נערכים לעימות עם ישראל, במידה ותימשך ההסלמה ביחסים בין העמים. יתרה מכך, לדבריהם פיגועי ירי ומטענים יהיו דבר שבשגרה אם הפתח ייכנס למעגל האלימות.

 

חמושי פת
 

חמושי פת"ח בג'נין(רויטרס)

האם אין באפשרות אבו מאזן לעצור את הטרור? ובכן, לפי בכירי הפת"ח ליו"ר ולהנהגת הרשות דווקא יש השפעה ישירה על השטח. מי שלא צפוי להשפיע עליהם, באופן לא מפתיע, הוא יריביהם בחמאס.


בסך הכול, נראה כי דור המייסדים - הדור שהוביל את שתי האינתיפאדות הקודמות - מצולק ומאוכזב מהמאבקים החמושים מול ישראל. בה בעת הדור הצעיר, היליד הדיגיטלי, עדיין לא טעם טעמה של אכזבה. לא בכדי, גם הוותיקים בארגון מזהירים מפני החרפת גל הטרור, בהיעדר יוזמה אמתית לרגיעה.