זירת פיגוע דקירה בקרית ארבע, הצלה יו"ש

פיגוע דקירה בקרית ארבע: חייל פצוע קל מאוד, 2 מחבלים חוסלו

2 מחבלים ניסו לדקור שני חיילים ששמרו על בית השלום שבקרית ארבע. אחד מהחיילים נפצע קל מאוד מדקירה - והשני ירה למוות בשני המחבלים. כוחות הביטחון סגרו את היישוב והחלו לבצע בו סריקות

  • פורסם ב:
  • 21/10/2015 00:44
  • |
  • עודכן ב:
  • 21/10/2015 00:44
  • |
  • כתבים:
  • רועי שרון

חייל צה"ל נפצע הערב (שלישי) באורח קל מאוד מדקירה סמוך לבית השלום שבקרית ארבע. מדיווח ראשוני עולה כי 2 מחבלים, האחים מנסור וכייאד אל-ג'אברי, ניסו לדקור אותו וחייל נוסף - ונורו למוות על ידי החייל השני. שני החיילים נמנים על כוח צנחנים שהובא לתגבור האבטחה ביישוב.

 

בעקבות האירוע, נאלצו כוחות הביטחון להשיב על עקבותיהם עשרות מתושבי קרית ארבע שפתחו בצעדה לבית השלום במחאה על גל הפיגועים. גם בשעות הלילה המאוחרות המשיכו הכוחות לחסום את האזור ולערוך סריקות.

 

היה זה יום רצוף פיגועים, וגם אירוע חילופי ירי אחד בגבול רצועת עזה - בו נהרגו שני מחבלים מאש כוחות הביטחון. בצה"ל מעריכים כי חברי החולייה, שנהגה להגיע לגדר כדי לירות על כוחותינו, נמנו על החמאס.

 

מעבר לכך, בשעות הצהרים מת מפצעיו אברהם אשר חסנו, תושב חברון בן 54 שנדרס למוות על ידי משאית - לאחר שנמלט מרכבו אשר נרגם באבנים. גם בשעה זו נמשכת הבדיקה אם מדובר בפיגוע דריסה או בתאונת דרכים.

 

כשעה לאחר מכן, נורה למוות מחבל שדרס ישראלי וחייל בטרמפיאדה בצומת הגוש שבגוש עציון, פצע אותם באורח קל ואף יצא מרכבו עם סכין, בניסיון לדקור אותם. המחבל, מטבע חמזה מוסא מוחמד, נורה למוות בידי מפקד מגדוד "שמשון" של חטיבת "כפיר" .

 

אם לא די בכך, בשעות הבוקר דקר פלסטיני קצין צה"ל סמוך לכפר בית עווא שבדרום הר חברון ופצע אותו באורח קל. כוחות שהיו במקום ירו בפלסטיני וחיסלו אותו.

 

משה יעלון באוגדת עזה.
 

משה יעלון באוגדת עזה. "התשובה לטרור - התיישבות"(אריאל חרמוני/משרד הביטחון)

בעקבות התעצמות גל הפיגועים קרא שר הביטחון, משה יעלון, להרחיב את היישובים באוגדת עזה, ברמת הגולן, בירושלים וביהודה בשומרון. "זאת התשובה שלנו. אנחנו תרבות של פריחה ושגשוג מול המוות וההרס" הסביר.

 

באותה הזדמנות ביקש שר הביטחון לשבח את האופן בו התמודדו כוחות הביטחון עם פיגוע הדקירה בחברון, בו נפצע קצין באורח קל כאשר מחבל ניסה להורגו. "ברוב המכריע של המקרים, כולל הבוקר בחברון, התגובה המהירה של הכוחות, ברגע שאחד הלוחמים, במקרה הזה מפקד, מאוים בסכין, אז מיד פוגעים במחבל כדי לנטרל אותו, במקרה הזה המחבל נהרג. זו הדרך הנכונה להתמודד עם הגל הזה", הדגיש יעלון.

הודעתו של יעלון מגיע על רקע ההחלטה לפתוח בבדיקה הנוגעת לחיילים אשר ביצעו את הלינץ' שהביא למותו של הבטום זרהום, האזרח האריתריאי שנחשב בטעות למחבל בפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע. בסיום הבדיקה, יוחלט אם לפתוח נגד החיילים בחקירת מצ"ח. בצבא גם יבדקו אם חיילים שהיו נוכחים באירוע ברחו מהמחבל, תחת לנסות לחתור עמו למגע.