מ"מ המפכ"ל סאו: "הסכין היא הסמל של דאע"ש, וגם הסמל של דור הפייסבוק בגל הטרור"

בראיון לחדשות 10, ערב פרישתו מהמשטרה לאחר שלא התמנה למפכ"ל, הדגיש ניצב בנצי סאו את המעורבות ההולכת וגוברת של המשטרה ברשתות החברתיות והצהיר כי מעולם לא הורה לשוטרים לפתוח באש כלפי כל אדם האוחז בסכין. "גם לאחרונה היו אירועים שבהם שוטרים נפגעו, ובלבד שהמפגעים לא ייפגעו"

"הסכין הפכה להיות סמל- הסמל של דאע"ש והסמל של דור הפייסבוק, שלוקח חלק בגל הטרור הנוכחי", כך אמר ממלא מקום מפקד המשטרה, ניצב בנצי סאו, בראיון שנתן הערב (שבת) לחדשות 10.

 

סאו הדגיש אפוא כי מקורו של גל הטרור ברשתות החברתיות, ולו בשל היותן נטולות גבולות. כעת, זהו האתגר של המשטרה להתאים את עצמה למציאות המשתנה. "אנחנו שוהים ברשתות החברתיות, מנטרים התבטאויות שיש בהן הסתה ועצרנו וחקרנו עשרות תושבים בחשד להסתה", דיווח סאו.


בהתייחסו לאירוע היום בבת ים, בו נורה למוות אדם שהחזיק סכינים סמוך לשוטר, הדגיש סאו כי לא הורה לשוטרים לירות בכל אדם האוחז סכין בידיו. "השוטר צריך לפעול בהתאם לתמונת המצב, לא משנה אם החשוד ערבי או יהודי ואם הרקע לאירוע פלילי או בטחוני".

 

מ
 

מ"מ המפכ"ל בנצי סאו: "לפעול בהתאם לתמונת המצב"(חדשות 10)

מדוע, אם כן, הסתיימו במשך שנים תקריות מסוג זה בירי קטלני? "גם לאחרונה היו אירועים שבהם מנענו בכל דרך פגיעה קטלנית בתוקפים והיו אירועים שבהם שוטרים נפגעו ובלבד שהמפגעים לא ייפגעו", אמר.

 

סאו, שפורש מהמשטרה לאחר שלא התמנה למפכ"ל, אמר כי החליט להישאר בתפקידו עד למינוי המפכ"ל החדש משום שבעיניו אחד הערכים החשובים במשטרה הוא אחריות. "היה ברור לי שבעת הזאת תפקידי להיות במשטרת ישראל".