השב"כ לנתניהו: יש הסלמה בגל הטרור - אך אין אינתיפאדה שלישית

ראש הממשלה ערך דיון חירום בעקבות הפיגועים הקשים בבירה, ושמע מהשב"כ ומצה"ל כי למרות ההסלמה הקשה - לא מדובר בפרוץ אינתיפאדה נוספת. נתניהו עדכן כי הוא הנחה על צעדים נוספים שיינקטו בירושלים ובשטחים, בהם זירוז הריסת בתי מחבלים והרחקת מסיתים מתחומי הר הבית והעיר העתיקה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ערך הערב (ראשון) דיון חירום בעקבות ההסלמה הקשה במצב הביטחוני בירושלים ובשטחי יהודה ושומרון. בדיון שנערך בבסיס הקריה נכחו שר הביטחון משה יעלון, השר לביטחון פנים גלעד ארדן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט וראש השב"כ יורם כהן.

 

לחדשות 10 נודע כי במהלך הדיון הובהר לנתניהו על ידי השב"כ וצה"ל כי להערכתם מה שקורה בעת האחרונה בירושלים ובשטחים הוא הסלמה נוספת של גל הטרור, אך לא מדובר בשלב זה באינתיפאדה שלישית.

 

עוד עדכנו הגורמים הביטחוניים כי למרות הצהרות אבו מאזן וההסלמה באזור, נשמר גם היום התיאום הביטחוני עם הפלסטינים. עוד נודע לחדשות 10 כי נתניהו ביקש מהנוכחים לפעול על מנת להוריד את הלהבות ובתוך כך החליט שלא לאשר תכניות בנייה משמעותיות באזור השטחים, גם בשל הרגישות הבינלאומית.

 

בתום הערכת המצב הודיע נתניהו על הצעדים שהוחלטו בדיון. "הנחתי על זירוז הריסת בתי מחבלים, הרחבת מעצרים מנהליים של פורעים, תגבור נוסף של כוחות בירושלים ובאיו"ש והרחקת מסיתים ממתחמי העיר העתיקה והר הבית", הוא אמר.

 

הנחה על שורת צעדים נוספים בי-ם ובשטחים. ראש הממשלה נתניהו
 

הנחה על שורת צעדים נוספים בי-ם ובשטחים. ראש הממשלה נתניהו(רויטרס)

בתוך כך, בשעות הערב ירה קטין כבן 15 זיקוק לעבור כוח מג״ב ומשטרה ברובע המוסלמי. תצפית שזיהתה את החשוד הכווינה את הכוח שעצר אותו. הקטין, תושב העיר העתיקה, הועבר לחקירה במרחב דוד.

 

בתקרית נוספת שאירעה בירושלים, קטין כבן 16 מהעיר העתיקה יידה אבנים לעבר כוחות הביטחון בסמוך לשער הפרחים. הוא נעצר על ידי השוטרים לאחר מרדף. לא היו נפגעים בשני האירועים.