בעלי חברת דן לשעבר עמיקם בן צבי בהלווית אביו של הרב אבוחצירא, חדשות 10

דן לא חסכן: חברת ההסעות העבירה מיליוני שקלים לישיבות וכוללים

חברת האוטובוסים "דן" שוב מספקת כותרות. מתחקיר 'אנליסט' מתברר שבחברה תרמו כשני מיליון שקלים לכולל אברכים מבאר שבע שמקורב לאחד מבעלי המניות. גם את צפון הארץ לא קיפחו בחברה, המנכ"ל שמואל רפאלי שמתגורר בכפר חרוב, הורה לתרום מקופתה לבית הכנסת הסמוך שבו התפלל באופן פרטי.זה זמן טוב להזכיר כי על כל זה משלם הציבור במאות מיליוני השקלים בשנה, המועברים דרך הסבסוד של משרד התחבורה

את חברת האוטובוסים 'דן' רובינו מכירים כחברת תחבורה והסעות, אך מבדיקה של אנליסט מתברר כי מדובר במפעל תרומות מכובד ביותר. מאות מיליוני שקלים מועברים מהחברה לעמותות ציבוריות. יוצאת הדופן ברשימת העמותות המקבלות כספים מהחברה היא עמותת "יגל יעקב".

 

העמותה שנמצאת בבעלותו של הרב פנחס אבוחצירא קיבלה בספטמבר 2007 מחברת האוטובוסים דן סכום חריג של 25 אלף שקלים. לפי מסמכי חברת 'דן' עצמה עד סוף 2010 קיבלה העמותה 110 אלף ₪ נוספים, כולם על חשבון חברת דן המסובסדת על ידי משרד התחבורה.

 

איש העסקים עמיקם בן צבי, מחזיק במניות חברת 'דן' ומקורב לרב מעמותת "יגל יעקב", כך בניגוד עיניים מובהק הועבר כסף גדול לצדיקים מבאר שבע. במסמכים רשמיים נראה כיצד בתקופת השותפות של בן צבי בחברה, סכומי עתק של מעל חצי מיליון שקלים מועברים לעמותה, לעיתים דרך חברות בת ובפעמים אחדות מדובר בהערה חודשית ב"הוראת קבע".

 

באומדן זהיר, "דן" של בן צבי העבירה לרב המקורב קרוב ל-2 מיליון שקלים תוך פחות מ-8 שנים, למרות שתרומה לכולל אברכים לא זיכתה אותה בהקלות ממס.זמן טוב כנראה להזכיר שעל כל זה האזרח הקטן משלמים מאות מיליוני שקלים בשנה וזה דרך הסבסוד של משרד התחבורה.

 

גם את עולם התורה בצפון הקפידו לא לקפח בחברת 'דן'. מנכ"ל החברה שמואל רפאלי, מתגורר בכפר תבור. לפי מסמכי החברה, רפאלי דאג להעביר לבית הכנסת בו הוא מתפלל תרומה של עשרות אלפי שקלים, מקופתה של החברה.

 

מחברת 'דן' נמסר בתגובה: דן מאוגדת כחברה פרטית הרשאית לתרום מרווחיה לכל מטרה ציבורית. החברה שמחה על התרומות לציבור בחרדי משום שמדובר בציבור שהוא צרכן שמעותי של התחבורה הציבורית.

 

אוטובוס דן בבני ברק
 

אוטובוס דן בבני ברק(רויטרס)