,

ראו הוזהרתם: עוקץ השריפה הגדול

עוד ועוד אזרחים מתלוננים כי נוכלים ניסו להוציא מהם כספים בתואנה שהם מייצגים ארגונים שרוצים לסייע לאזור הכרמל שניזוק בשריפה. אותם רמאים מבקשים מהאזרחים התמימים את מספר כרטיס האשראי שלהם לתרומות, או שולחים להם מסרונים מטעם מוקד חירום פיקטיבי

(3:01 דקות)

ישראלים רבים סייעו בכיבוי השריפה בכרמל, אך יומיים לאחר ההשתלטות עליה צצים גם הישראלים המכוערים. בימים האחרונים מתברר כי ישראלים "יצירתיים" מנצלים את נזקי השריפה כדי לעקוץ אתכם ולקחת מכם תרומות.

 

עוד ועוד אזרחים מתלוננים כי נוכלים ניסו להוציא מהם כספים בתואנה שהם מייצגים ארגונים שרוצים לסייע לאזור הכרמל. אותם רמאים מבקשים מהאזרחים התמימים את מספר כרטיס האשראי, בו הם משתמשים לצרכיהם.

 

באחת השיטות של "עוקץ השריפה", שולחים הנוכלים מסרון ובו כתוב: "מוקד חירום: רוצה לתרום לנפגעי האסון בכרמל? השב '1' וניצור עמך קשר". אנשים שרוצים לעזור, מקבלים שיחה מדמות ערמומית שמנסה להערים עליהם.

 

בקק"ל מגנים את התופעה ומבהירים כי מי שרוצה לתרום יכול ליצור עם הקרן קשר. היוזמה, טוענים שם, צריכה להיות של התורמים. על כן, אם מתקשרים אליכם גורמים ומבקשים את מספר כרטיס האשראי, היזהרו ואל תיפלו בפח.