,

הסיקור הערבי: לא רק ביקורת, גם אמפתיה

כלי התקשורת הערביים המסקרים את השריפה בכרמל טוענים אומנם כי האסון חשף את נקודת התורפה של ישראל, אך גם צופים כי היחסים עם טורקיה והרשות הפלסטינית ישתפרו בעקבותיו. יחיא קאסם, כתב רשת "אל-חורה", חוזה ירח דבש חדש

(6:47 דקות)

"גבעת התקשורת" - זהו השם החדש שניתן לגבעה אחת בפאתי הכרמל שבה מתרכזים רבים מכלי התקשורת. חלק מהעיתונאים המרוכזים במקום מסקרים את השריפה הגדולה בכרמל עבור ערוצי טלוויזיה בינלאומיים וערביים.

 

אחד מהכתבים הללו הוא יחיא קאסם, כתב של רשת "אל-חורה" המשדרת בערבית לכל מדינות העולם הערבי. "אנחנו כאן כבר שלושה ימים וממקדים את הסיקור בכיבוי השריפות ובסיוע שמקבלת ישראל ממדינות העולם", אומר קאסם לחדשות 10.

 

הרשתות הערביות בוחנות כיצד בעיקר מתמודדת ישראל עם השריפה הגדולה שפוקדת את הכרמל. "אנחנו יודעים שלישראל יש כוח עליון בחיל האוויר, אך במישור הזה ניכר סוג של חיסרון מסוים", טוען קאסם. "אין ספק שיש כאן נקודת תורפה, לא צריך להתאמץ כדי להסיק זאת".

 

הכתב תוהה כיצד ישראל תתמודד עם רעידת האדמה או אף עם האיום האיראני, אם היא אינה יכולה להשתלט על שריפות. אך מלבד הביקורת, קאסם מביע גם סברה בסיקוריו שהשריפה דווקא תוביל לשיפור היחסים של ישראל עם טורקיה והרשות הפלסטינית. סוג של אמפתיה במיעוטה.