הנאשם פיתה את הנערים באמצעות כסף, אלכוהול וסיגריות, GettyImages/אימג'בנק

הנערים סיפרו על צברי: "הוא הסתכל עליי והוריד מכנסיים, רק התפללתי שזה ייגמר"

חשיפת חדשות 10: בחקירת מנהל הפועל פ"ת לשעבר החשוד בפדופיליה, עלה כי שלח לנערים בני 15 הודעות ובהן כתב בין היתר ״אתה המלך שלי, אתה חרמן?״, וביטויים פורנוגרפיים נוספים • הנערים סיפרו כי ראו בו כאיש שיעזור להם להתקדם בעולם הכדורגל, אולם נוצלו על ידו. אחד הנערים: ״התחננתי שיעזוב אותי אבל הוא המשיך. עשיתי דברים שאני נגעל מהם, לא יכול לישון בלילה״‫

  • פורסם ב:
  • 22/12/2014 21:02
  • |
  • עודכן ב:
  • 22/12/2014 21:02
  • |
  • כתבים:
  • דורון הרמן

בלעדי: כך עבדה שיטת צבריבמשך תקופה ארוכה חקרה המשטרה באופן סמוי חשדות לעבירות מין, מעשי סדום ושידול לזנות שביצע לכאורה מנהל קבוצת הפועל פ"ת בכדורגל לשעבר, עופר צברי, בקטינים. הערב (שני) נחשפו בחדשות 10 עדויות קשות של הקטינים והתכתבויות הוואטסאפ בין החשוד לאחד הקטינים, נער בן 15.

 

בעקבות כתבת חדשות 10: עורך דינו של צברי התפטר: "קו אדום"


"אתה חרמן, תגיד אתה חרמן? אתה המלך שלי, אתה מפסיד ז'", כתב לו צברי והמשיך. "כמה פעמים ביום אתה מענג את עצמך? 5 סנטימטר לגיל שלך זה בסדר גמור. אין לי ספק שזה עוד יגדל".

 

אותו נער בן 15, סיפר במהלך העדות שנתן למשטרה כי הכל התחיל כשצברי ביקש ממנו לאשר אותו בפייסבוק. "הוא קרא לי 'המלך שלי'. הוא אמר לי שאבוא לעבוד איתו והוא ישלם לי תמורה כספית על העבודה שלי בבית החולים. כשהגעתי לבית החולים בו הוא עובד בשעות הבוקר ראיתי ארון גדול עם טרנינגים של 'פומה'.

 

"הוא הביא לי בחינם את המכנסיים וגם כדורגל ושילם לי פעם 100 ש"ח ופעם 200 ש"ח כדי שאעבוד שם. אבל בפועל לא הייתי צריך לעשות כלום, רק להיכנס אליו לחדר, וכשנכנסתי הוא הוריד לעצמו את המכנסיים", סיפר הנער. "אמרתי לו 'לא, לא, תעזוב אותי', אבל הוא לא עזב והכריח אותי לעשות לו דברים שאני נגעל מהם ולא מצליח לישון בגללם בלילה".

 

צוות החוקרים במרחב איילון, בפיקודם של רונן שמרי והילה בן ברוך, פגשו עשרות נערים, רובם שחקני נוער בהפועל פ"ת, שצברי כך הם תיארו - היה כל עולמם, והסיכוי הגדול ביותר שלהם להצלחה בכדורגל.

 

הורי הנערים שהגיעו לתחנת המשטרה היו בהלם כשהחוקרים סיפרו להם מה על פי החשד עשה להם הדמות הנערצת.

"אנחנו פשוט שבורים, המשפחה שלנו נהרסה. הילדים העריצו אותו, הוא היה בשבילם המפתח להצלחה בכדורגל. רק עכשיו אנחנו מבינים את התמונה", סיפר אחד מהורי הנערים.

 

כדורגל.
 

כדורגל. "צברי היה הסיכוי שלהם להצלחה"(גטי אימג'בנק)

"עכשיו אנחנו מבינים שצברי הסיע במכוניתו את הבן שלי לאימוני כדורגל כדי לחסוך לו מאות שקלים שהיינו בדרך כלל משלמים להסעה. רק עכשיו אנחנו מבינים שכך בעצם הוא פיתה את הבן שלנו להיות איתו".

 

רק לפני שבועיים זכה צברי לתמיכה גורפת מקבוצת הכדורגל, מבני משפחתו ומחבריו התומכים שמגיעים לכל דיון בהארכת מעצרו. "אני לא מבין מה רוצים ממני", אמר למצלמות באולם הדיונים, אך היום קבע השופט ירון גת כי מדובר בתיק ראייתי מבוסס, המעלה תמונה קשה של ניצול נערים מיעוטי יכולת, שכל חטרם היה הרצון לצאת ממעגל העוני ולהצליח בכדורגל, הדבר אותו הם אוהבים יותר מכל.