קו ההגנה של אולמרט: הכסף ניתן לזקן עבור קמפיינים פוליטיים

לאחר פרסום הקלטות בהן נשמע ראש הממשלה לשעבר כשהוא לכאורה מנסה לתאם גרסאות עם מזכירתו שולה זקן, בצוות ההגנה שלו נערכים לשלב בו הוא יצטרך להעיד. אולמרט יטען כי הכסף שהועבר לזקן, 30 אלף הדולרים, היו עבור הסיוע שהיא העניקה לו בארגון הקמפיינים הפוליטיים שלו. מאחר והיא עסקה בכך מחוץ לשעות עבודתה, כך יטען בעדותו, היא קיבלה תשלום נוסף. בסביבתה של זקן הביעו שביעות רצון מעדותה בבית המשפט: "היה טוב כי היא דיברה אמת"

אולמרט יטען: הכסף שהועבר לזקן ניתן עבור קמפיינים פוליטיים. ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, צפוי לטעון בעדותו כי הכסף שהעביר לראש לשכתו לשעבר שולה זקן, היה עבור קמפיינים פוליטיים שהיא ארגנה עבורו.

 

אחרי שהבוקר התפרסמו ההקלטות שהעבירה זקן לפרקליטות המדינה, ובהן נשמע אולמרט כשלכאורה הוא מנסה לשכנעה לתאם גרסאות, הוא נערך כעת לשלב עדותו. ראש הממשלה לשעבר וצוות ההגנה שלו צפויים לטעון כי הכסף שהועבר לשולה זקן, 30 אלף הדולרים שמהווים כעת נקודה מרכזית במשפט, היו עבור הסיוע שלה בקמפיינים פוליטיים.

 

אולמרט יטען כי זקן עזרה לו באותה תקופה להרים קמפיינים פוליטיים ומאחר ומדובר בעיסוק שחרג מעבודתה כמזכירתו, היא קיבלה על כך תשלום נפרד. מנגד, בסביבתה של שולה זקן הביעו שביעות רצון מהעדות שלה היום בבית המשפט ואמרו כי התחושה הטובה נובעת מאחר והיא אמרה את האמת.

בתום הדיון היום בבית המשפט התרחשה תקרית דרמטית נוספת כשאולמרט ניסה להגיע לזקן. על פי שני עדי ראייה שהיו במקום, אולמרט חיכה לזקן בנקודה מסוימת. משראה שהיא יוצאת ממקום אחר הוא רץ לכיוון המעלית אליה היא נכנסה. בלשי יאח"ה שליוו אותה לא אפשרו לו להיכנס למעלית. מצדו של אולמרט הכחישו את התקרית לחלוטין ואמרו כי הדברים "לא היו ולא נבראו".

 

כאמור, זקן, שהגיעה לבית המשפט כשהיא מלווה בחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה, עלתה לדוכן והקריאה מכתב שכתבה. "באתי מבית הכלא, בו אני יושבת ארבעה חודשים. לא פשוט לי", אמרה זקן. "כל מה שלמדתי, זה מאהוד. כל מה שעשיתי, זה אחרי שראיתי אותו. לא הצלחתי להתנתק ממנו. בקשותיו מילאו את חיי. השנים האחרונות היו סיוט מתמשך, בשבילי ובשביל משפחתי".

 

"כל הזמן בפגישות שלנו הוא דיבר על כסף כסף כסף ואני רציתי שהוא ידבר איתי, ירגיע אותי. הייתי לבד. הייתי ניזונה רק ממנו. היה לי איש אחד שמלווה אותי, שקוראים לו אהוד אולמרט. הוא היה האלוהים שלי. עורך הדין שלי מיכה פטמן ניסה לשכנע אותי לתת גרסה במשפט, וכשאמרתי לאהוד, הוא אמר לי 'עזבי את זה ותירגעי'. הייתי נסערת. הוא אמר לי 'תעזבי את זה וזהו'. דאג ברמה האישית לתת לי כסף. כל מה שעניין אותו זה לתת לי כסף. חייתי באיכות חיים גבוהה ולא חשבתי שהמשפחה שלי צריכה לשלם מחיר".

 

בהמשך, נשאלה זקן על היומנים. "אולמרט כעס עליי שרשמתי ביומן", העידה, "הוא נתן לי להבין שהוא כבר לא ראש ממשלה בגלל זה. הוא אמר לי 'יכולת לכתוב בפתק קטן, לא במחשב'". היא מספרת שעברה עם אולמרט מהעירייה למשרד התמ"ת, רצתה להישאר בהתחלה בעירייה בגלל המשכורת הגבוהה. "הוא הבטיח לי שכל שנה הוא ייתן לי 30 אלף דולר תוספת למשכורת. נפגשנו במלון מצודת דוד ושם הוא חילק את הסכום ל-12".