בלעדי: חקירות שולה זקן במשטרה נחשפות

חומר החקירות המתעד את גרסאותיה של שולה זקן בנוגע לפרשת טלנסקי הגיע לידי חדשות10. בחקירותיה מספרת זקן כי גרסת הכספים הפוליטיים שהביאה לזיכויו של אולמרט במשפט טלנסקי היא שקר מוחלט ושהכסף שימש לצרכים אישיים. עוד היא סיפרה כי אולמרט אף ביקש שתטען כי היו לה יחסים אינטימיים עם עד המדינה שמואל דכנר כדי להסביר את הכסף שהעביר לה. "אמרתי לו שאני לא מוכנה שיתייחסו אליי כמו זונה", טענה זקן בחקירתה

עוד פחות משבוע תגיע שולה זקן לבית המשפט המחוזי בירושלים ותעיד נגד מעסיקה ופטרונה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת טלנסקי. היום (שלישי) הגיע לידי חדשות10 תיעוד חקירתה של זקן ביחידת להב 433. חומר החקירה מתפרש על מאות עמודים, וכולל את דמי השתיקה שקיבלה זקן לכאורה, הלחצים שהופעלו עליה, הגרסאות שנתפרו עבורה והמסרונים הדרמטיים בינה לבין אולמרט.

 

בחקירתה במשטרה סיפרה זקן את כל מה שאירע מאותו יום ב-2008, אז פרצה פרשת טלנסקי, כשאורי מסר, שותפו לשעבר של אולמרט, דפק על דלת ביתה וסיפר לה שזימנו אותו לחקירה. "אני זוכרת שבערב לפני החקירה הגיע אליי מסר הביתה. הוא סיפר לי שהוא נחקר ושאל אותי האם אני יודעת שיש ביומני רישומים לגבי טלנסקי. הוא היה אצלי חצי דקה, הוא היה מבוהל וברח", היא טענה בחקירה.

 

למחרת גם זקן נקראה לחקירה. היא מיהרה לכתוב פתק לאולמרט וסיפרה לו: "מזמינים אותי, מבקשים שאני אגיע עכשיו ליאח"ה ואני חושבת שרוצים לעמת אותי עם אורי בנושא הכספים של טלנסקי". אולמרט העביר לזקן פתק בחזרה, בו מסר לה: "סעי לשלום, תהיי זהירה. אני סומך עלייך, כרגיל".

 

זקן סיפרה לחוקרים כי גרסת הכספים הפוליטיים שהביאה לזיכויו של אולמרט במשפט טלנסקי היא שקר מוחלט. לדבריה, הכסף שימש לצרכים אישיים, למשל לתוספת משכורת עבורה על סך 30 אלף דולר לשנה.

 

עוד סיפרה זקן לחוקרים כי כל הכסף ששולם לעורך דינה מיכה פטמן מומן על ידי אנשי עסקים שאולמרט פנה אליהם. "פטמן נהג לומר לי 'כבר מזמן אני מבין שאני לא מייצג אותך אלא את מישהו אחר'. הוא אמר לי - 'אני מייצג אותך עם פה סגור, ידיים קשורות מאחורנית ואזניים שלא שומעות", היא טענה בחקירה.

 

זקן טוענת כי לאחר שזוכה מתיקי טלנסקי וראשון טורס, המשימה ההבאה של אולמרט הייתה למנוע ממנה הסכם טיעון בתיק הולילנד ו"לתפור" לה גרסה שתחלץ אותו. אחד הדברים שביקש אולמרט הוא שזקן תטען שהיחסים בינה לבין עד המדינה שמואל דכנר היו אינטימיים, מה שמסביר את הכסף שהעביר לה.

 

"אני לא מוכנה שמישהו יתייחס אלי כאל זונה, אני אישה נשואה, הערך הזה הוא קדוש בעיניי. אמנם אני נאשמת במשרה מלאה, אבל אני לא מוכנה שייקחו אותי למקומות כאלה", טענה זקן. "זה הגיע לידי כך שהבנו שאם אני אלך על הקו

שלהם, לא תהיה ברירה, ומשה בעלי ייאלץ להיפרד ממני".

 

לדברי זקן, הגירושין היו אמורים להיות פיקטיביים. "אני זוכרת שדיברתי על זה עם הרב רלב"ג והוא לא אהב את זה", היא אמרה.