רקטות נורו לעבר המרכז והשפלה; חמאס: צה"ל הפציץ מכונית ברצועה, 3 נהרגו

מטחים נורו לעבר תל אביב, ראשון לציון, חולון ויישובים נוספים בגוש דן והשפלה. כיפת ברזל יירטה שתי רקטות בגוש דן, לא דווח על נפגעים או נזק לרכוש. לאורך כל הערב משוגרים מטחים כבדים לעבר יישובי הדרום, בייחוד לכיוון עוטף עזה. רסיס של רקטה פגע ישירות במבנה ציבורי באשקלון, נפגעי חרדה במקום. חמאס: צה"ל הפציץ מכונית בשכונת א-נצר במרכז הרצועה, שלושה בני אדם נהרגו

לראשונה היום - נורו רקטות גם לעבר אזור המרכז. מטחים נורו הערב (שבת) לגוש דן והשפלה, כיפת ברזל יירטה שתי רקטות מעל גוש דן. אזעקות צבע אדום נשמעו בתל אביב, גבעתיים, כפר חב"ד, ראשון לציון, חולון ויישובים נוספים. לא דווח על נפגעים או נזק לרכוש בשלב זה.

 

לאורך היום נורו מעל 90 רקטות לעבר הדרום, בייחוד לכיוון יישובי עוטף עזה. בשעות האחרונות נורו עשרות רקטות לאשקלון והסביבה, שדרות, נחל עוז, עלומים, נתיב העשרה, יד מרדכי וליישובים הסמוכים. לא דווח על נפגעים.

 

מערכת "כיפת ברזל" ביצעה מספר יירוטים במטחים אלה, ובאחד מהיירוטים שהתבצע מעל העיר אשקלון נפל רסיס לתוך גג של מבנה ציבורי, בו שהה מספר גדול של אנשים. ממגן דוד אדום נמסר כי לא היו נפגעים, מלבד כמה פגועי חרדה. נזק נגרם לגג המבנה שנפגע. בסף הכל יירטה כיפת ברזל 14 רקטות עד לשעות הערב.

 

במקביל מדווחים בחמאס כי צה"ל הפציץ בניין בעל 14 קומות וכי 15 פלסטינים נפגעו בתקיפה. על פי דיווחים מהמקום, הבניין התמוטט לחלוטין. כלי תקשורת פלסטינים מדווחים גם כי חיל האוויר תקף מכונית בשכונת א-נצר במרכז הרצועה, וששלושה בני אדם נהרגו ותשעה נוספים נפצעו באירוע. בישראל עדיין לא אישרו את הדיווחים, ולא ברור בשלב זה מי היה יעד התקיפה.