אחיו של הדר גולדין בראיון מיוחד: "היינו בטוחים שאנחנו מתחילים את הקרב על חייו"

חמי ואיילת גולדין, אחיו של סגן הדר גולדין שנפל בעזה דיברו לראשונה על המעבר הקשה באותו ליל שבת, בין הציפייה שנבנתה להחזיר את האח האהוב מהשבי והקבלה הכואבת של הודעת צה"ל על נפילתו בקרב. "הוא הראה לנו את הטוב בבני האדם וקיבלנו דוגמא לכך באהבה שאנחנו מקבלים", סיפר חמי. "הנשמה שלו איתנו", אמרה אילת

ביום שאחרי שהביאו למנוחות את אחיהם, חמי ואיילת גולדין, אחיו של סגן הדר גולדין שנפל בתקרית המחבלים ברפיח, סיפרו היום (שני) לראשונה על המעבר הקשה באותו ליל שבת נורא, בין הציפייה שכבר נבנתה להחזיר את האח האהוב מהשבי והקבלה הכואבת של הודעת צה"ל על נפילתו ביום שאחרי. "עוד לא עשינו את המעבר", סיפרה איילת. "היינו בטוחים שאנחנו מתחילים עכשיו את הקרב על החיים שלו, כדי להחזיר אותו, לא עניין אותנו שום דבר אחר", היא אמרה.

 

15,000 איש ליוו את הדר, שנהרג בתקרית ברפיח ומותו נקבע לאחר שבתחילה הוגדר כחטוף, בדרכו האחרונה וחמי אחיו מדבר על האהבה האדירה שקיבלה וממשיכה לקבל המשפחה מעם ישראל, מה שבדיוק מצדיק לדבריו את שאמר הדר תמיד. "הוא הראה לנו את הטוב בבני האדם וקיבלנו לכך דוגמא חיה עכשיו", הוא סיפר. "לצפות לכמות כזאת של אהבה לא ציפינו, אבל זה מוכיח את מה שהדר תמיד אמר וזו נחמה קטנה".

 

הם סיפרו על הרגעים הקשים כל כך, שהתערבבו המראות מחוץ לביתם, כשמאות אנשים הגיעו ושרו להדר. "עמדנו בחלון והבנו שהרב הראשי מגיע ואמא ביקשה שנקשיב לעוד כמה רגעים לשירה שהייתה בחוץ", סיפר חמי.

 

איילת התייחסה למקרה מותו של אורון שאול והשניים אמרו כי בשלב זה הם עדיין לא נמצאים באותה סיטואציה: "שחררנו את הנשמה שלו ואנחנו מרגישים אותה איתנו, נצטרך להבין איך אנחנו עומדים לפעול כמשפחה בנושא הזה".

 

לוחמי גבעתי נפרדים מגולדין, אתמול
 

לוחמי גבעתי נפרדים מגולדין, אתמול(רויטרס)

 

(רויטרס)

הדר (משמאל) עם אחיו התאום צור
 

הדר (משמאל) עם אחיו התאום צור(באדיבות המשפחה)

"שמתי יד על הארון ודמיינתי אותו שם שלם ונקי ונפרדתי ממנו", סיפרה אילת. "הדר שלנו הוא יחיד במינו, איש מדהים", אמר חמי.

 

הם התייחסו לסוגיית המידע שזרם אליהם מגורמי הצבא והביטחון. "אנחנו מאמינים וסומכים על ראש הממשלה, שהבטיח שבסופו של דבר נדע בדיוק מה קרה שם", אמר חמי.

 

"רצינו להאמין שזה יהיה מהסיפורים של פעם, ושאיך שהו יוציאו אותו מהשבי. זה כל כך קשה, זה הילד שלנו, החייכן. אצלי בראש אין תמונה שלו בתור חייל אלא בתור ילד זרוק פה באיזה חדר וצוחק לו", תיארה איילת.

 

"אנחנו משפחה של עשייה וחשוב לנו להגיד את דברינו ולהראות את הצד של הדר שהיה כל כך יפה. אנחנו רוצים לזרוק אותו בארץ ובעולם, כדי שיעזרו ויבינו. חייבים להראות את הפן הזה בחיים של החיים שלנו", אמר חמי.