נפסל מגיוס, הפך למצטיין בנח"ל, נפצע בעזה: "רציתי לתרום, אין לנו מקום אחר"

מאיר נולד עם מום ביד, והצבא לא רצה אותו בגלל פרופיל נמוך. אבל הנער התעקש, והצליח להתקבל לפלוגת הסיור של חטיבת הנח"ל. להוריו הוא לא סיפר שנכנס לעזה, כדי להשאיר אותם רק עם "הדאגה שאחרי", והוא לא מתחרט על מעשיו גם לאחר הפציעה: "כל מי שהולך לקרבי יודע שהוא עלול להיפצע או יותר מזה"

מאיר, חייל מחטיבת הנח"ל השוכב במיטה בבית החולים סורוקה, כלל לא היה אמור להיות כאן. אם זה היה תלוי בצה"ל, הוא היה כעת אזרח, החושב על עתידו. מום מולד ביד היה מבחינת הצבא סיבה למנוע ממאיר להתגייס. אבל מאיר לא ויתר.

 

"בהתחלה הם נתנו לי פטור", הוא מספר, "לא רצו לגייס אותי. אבל איפשהו בפנים זה בוער. הצבא לא רואה מה אני יכול לעשות, זה היה כן או לא, שחור או לבן. הם לא קיבלו את זה שאני יכול להחזיק נשק, לתפעל מעצורים, לירות, לטפס על החבל. ברגע האחרון הצלחתי לעבור את בוחן המסלול, לא ויתרתי".

 

הוא התעקש לא רק להתגייס, אלא ללכת לקרבי. "רציתי לתרום למדינה", הוא מסביר, "אין לנו מקום אחר. זו המדינה שלי, הצבא שלנו. הרגשתי שאם אתגייס לא לקרבי, לא אממש את יכולותיי בצורה שהכי מתאימה לי".

 

להוריו הוא לא סיפר כלל שהוא נכנס לעזה. וגם כשהוא שוכב במיטה, עם שבר במרפק ימין ורסיס ברגל, הוא לא מתחרט על דבר. "אני בטוח שכל חייל קרבי לוקח בחשבון שהוא הולך להיפצע או יותר מזה", הוא מודה, "כן, זה היה בראש שלי".