שילה הוא הניצול היחיד מהנגמ"ש: "הוא אמר לי 'אמא, ריססו אותנו'"

8 חיילים היו על הנגמ"ש של גולני שנפגע מאש מחבלים ברצועת עזה - 7 מהם נהרגו, ורק שילה חדד ניצל. ביום שאחרי, מספרים הוריו על התחושה לקבל את בנם בחזרה: "לא מאחלים לאף אחד את התחושה הזו, החיילים שנהרגו הם הבנים של כולנו". ושילה? "הוא נחוש להמשיך ורוצה לעשות את העבודה"

שילה חדד היה החייל השמיני בצוות הנגמ"ש שנפגע ברצועת עזה בלילה שבין שבת לראשון. לצדו הוא ראה את כל שבעת חבריו נהרגים ובאורח נס, יצא ללא כל פגע. צוות חדשות10 פגש היום (שני) את הוריו של שילה כשההלם עדיין ניכר על פניהם, מאושרים שבנים שרד אך כואבים את התוצאות הטראגיות של אותה התקרית.

 

ההורים, יורם ומרים, סיפרו כי חשו שקיבלו את בנם בחזרה וסיפרו על שיחת הטלפון המבהילה בה הבינו מה עבר עליו. "הוא התקשר וצעק 'אמא'. הקול שלו היה מבוהל, בפאניקה", תיארה האם. "הוא פרץ בבכי ואמר לי 'ריססו אותנו, את לא מבינה, החברים שלי'...ברגע הזה לא יכולתי להיות עוד חזקה, התפרקתי".

 

אביו של שילה חשף כי השמועה על כך שהיה בין יושבי הנגמ"ש עברה עוד קודם לכן ברשת הווטסאפ, שלאחרונה התעוררה ביקורת רבה על המידע שמופץ בה ללא כל פיקוח. "בדיעבד הסתבר שכולם ביישוב כבר ידעו שהבן נפגע. רק כשהגענו הוא התקשר הביתה והבנו מה קרה".

 

ההורים סיפרו כי בפגישה קצרה שהצליחו לקיים עם הבן, בשל קרבתם לגבול עם רצועת עזה, הוא סיפר להם על רצונו העז לחזור לפעילות בתוך הרצועה. "זו הייתה הקלה עצומה אבל גם טראומה", הם אומרים. "החיילים האלה הם הבנים של כולנו".

 

חטיבת גולני ספגה אבידות קשות בלחימה בעזה. אמש הותר לפרסום כי 13 מלוחמי החטיבה נהרגו בשורה של תקריות אש בתוך רצועת עזה, חלקם הובאו במהלך היום למנוחות. בנוסף, הערב הותר לפרסום כי ביממה האחרונה נהרגו 7 חיילים וקצינים במבצע הקרקעי של צה"ל בעזה.