,

חיזבאללה מסר לבית הדין "הוכחות" למעורבות ישראל ברצח חרירי

בעקבות בקשת בית הדין הבין-לאומי החוקר את ההתנקשות, ארגונו של נסראללה העביר את המידע שברשותו. בשבוע שעבר האשים נסראללה את ישראל בהתנקשות בחרירי והציג "ראיות"

למעלה משבוע אחרי שמזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, האשים את ישראל בהתנקשות בראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, בשנת 2005 - העביר ארגונו את "ההוכחות" לבית הדין הבין-לאומי בהאג החוקר את האירוע. כך מסרו היום (שלישי) מקורות משפטיים בלבנון.

לדבריהם, המסמכים נמסרו לתובע הכללי של לבנון, סעיד מירזה, שהעביר אותם הלאה - לתובע בית הדין של האו"ם החוקר את ההתנקשות, דניאל בלמר. העברת המסמכים מגיעה בעקבות בקשת בית הדין לספק כל מסמך שיוכל לסייע להתקדמותה.

 

נושא ההתנקשות בחרירי עלה לאחרונה לכותרות בעקבות דיווחים שלפיהם בית הדין בהאג צפוי להאשים את חיזבאללה בחיסול. בארגון דחו את ההאשמות על הסף ובנאום ארוך שנשא נסראללה ביום שני בשבוע שעבר הוא הפנה אצבע מאשימה דווקא כלפי ישראל.

מזכ"ל חיזבאללה טען בדבריו כי כבר ב-1993 נוצרה יריבות בין חרירי לארגונו וישראל ניצלה את המצב. לטענת נסראללה, בתקופה זו הפעילה ישראל "משתף פעולה", כדי שישכנע את חרירי כי חיזבאללה מעוניין בחיסולו. לדברי מזכ"ל חיזבאללה, ב-1996 עצרו כוחות הביטחון של חיזבאללה סוכן בשם אחמד נסראללה, שהיה בקשר עם חרירי. "אין לי קשר אליו", הסביר נסראללה והציג סרטון שבו מודה העצור באישומים נגדו.

 

"לישראל יש את היכולת, אנחנו לא צריכים להוכיח את זה. היו פעולות שהישראלים עשו בלבנון בייחוד אחרי שנת 2004. כולם יודעים שישראל עויינת את את תנועות ההתנגדות בכלל ואת חזיבאללה בפרט. האויב רוצה לנצל כל הזדמנות לחסל את ההתנגדות", אמר נסראללה.