,

תיעוד: אלימות נגד מוכסים במסלול הירוק בנתב"ג

מצלמות שדה התעופה תעדו נוסע שנחשד בהברחת סיגריות משתולל ותוקף את המוכסים. מדובר במקרה נוסף בגל אלימות שפוקד לאחרונה את המקום. "אחת הנוסעות שרטה מוכס ונוסע אחר עשה חור בקיר באגרוף", מספרים בשדה על הפחד השולט במסלול הירוק

(2:41 דקות)

לאחרונה נרשמה עלייה דרמטית במספר מקרי האלימות נגד אנשי המכס בנמל התעופה בן גוריון.  היום (שני) נחשפים צילומים משדה התעופה של נוסעים שנתפסו במסלול הירוק עם פריטים מוברחים במזוודה ותקפו את המוכסים. 

 

בתמונות שתעדו מצלמות האבטחה נראה נוסע משתולל מול המוכסים. הנוסע הופך ומפזר חפצים לכל עבר תוך כדי צעקות והכל בגלל מספר פאקטים של סיגריות שנתפסו במזוודותיו.

 

"עובד שלנו נפצע לפני שבוע כשנוסעת שחזרה מחו"ל הבריחה כמויות גדולות של סיגריות", מספר מנהל המכס, רפי גבאי על גל האלימות הגואה. לדבריו, הנוסעת הזועמת שרטה את העובד והוא נזקק לטיפול רפואי. נוסע אחר הלם באגרוף בקיר וגרם לחור בקיר.

 

בקבוקי האלכוהול הם החפץ המוברח ביותר במסלול הירוק, אחריהם סיגריות ולבסוף: אייפדים ואיי-פונים. ההברחות מגיעות לאלפי שקלים והמבריחים לא תמיד מוכנים לקבל את העונש. "הם שוברים דברים ואם הם יכולים לזרוק הם גם זורקים לכיוון העובד. לא מפריע להם שהעובד יפגע", מספרת רחל מורד, מוכסת בשדה התעופה.